Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Wille -> Zachodnio-pomorskie -> Ustronie Morskie
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Karpacz rozbłysnął na święta

Jak w latach ubiegłych, na skwerze przed Urzędem Miejskim stanęła 10-metrowa choinka, ozdobiona setkami różnokolorowych bombek i migocząca ponad 30 tysiącami świateł. 

czytaj więcej


Rozpoczęcie sezonu biegowego w Chochołowie

Już 14 grudnia w Chochołowie odbędzie się rozpoczęcie sezonu biegowego, na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody i ciepły poczęstunek!

czytaj więcej


Wille Ustronie Morskie
Domki   Kwatery Pensjonaty
Wille   SPA Apartamenty
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 2 ofert 
Miejscowość: Ustronie Morskie
Kategoria: Wille
Zapraszamy Państwa do Villi Daira, wybudowanej w 2012 roku, w której każdy gość spędzi czas w komfortowych warunkach. Oferujemy noclegi w pokojach dwu, trzy i czteroosobowych, jesteśmy więcej otwarci od maja do września. Dodatkowym atutem są miejsca parkingowe dla naszych gości oraz bliskość morza – w odległości 100 metrów od słonecznej plaży, a jednocześnie z dala od turystycznego zgiełku. Panuje tu niepowtarzalny klimat sprzyjający wypoczynkowi w gronie pr zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Ustronie Morskie
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Ustronie Morskie do końca XIX wieku znana była jako wieś rybacka. Nazwa osady po raz pierwszy
pojawia się w 1338 r. jako Hennekenhagen. Są przypuszczenia , że nazwa pochodzi od imienia założyciela, bądź karczowania lasu. Na mapie Pomorza z 1618 roku Eliharda Lubinusa występuje jako Hannekenhagen, natomiast nazwa urzędowa zachowana do 1945 roku to Henkenhagen. Miejscowość od początku miała charakter niemiecki a nawet zamieszkana była przez Niemców. Część osady należała do kościoła w Łasinie. Po przejęciu Pomorza przez Brandemburgię, przez blisko 200 lat właścicielami wsi byli przedstawiciele rodu Steinbergów. W XVIII w nastąpiła zmiana. Ustronie przeszło w ręce rodu von Arnin. Dynamiczny rozwój miejscowości rozpoczął się z chwilą oddania do użytku linii kolejowej Koszalin-Kołobrzeg w roku 1899, co umożliwiło łatwy dojazd ze Szczecina i Berlina. Uprawnienia gminy Henkenhagen uzyskało w roku 1905.
Od 1945 roku Ustronie należy do Polski. Początkowo nosiło nazwę Ustronie Nadmorskie. Krajobraz tworzy pagórkowata równina z dużymi obszarami lasów, łąk i urodzajnych gleb. Najcenniejszym przyrodniczym walorem gminy jest jej specyficzne położenie; urozmaicony brzeg morski opada tu miejscami stromym, klifowym urwiskiem

Ustronie Morskie obecnie położone jest pomiędzy Kołobrzegiem i Koszalinem. Jest piękną letniskową wsią nadmorską, która co roku przyciąga tłumy turystów. Na wczasowiczów , czeka piaszczysta plaża, czysta woda . Co roku można zobaczyć tłumy opalających się ludzi. Oprócz opalania , na miłośników sportów wodnych czekają atrakcje. Przy brzegu znajdują się wypożyczalnei sprzętu wodnego.
Na turystów również czekają ścieżki rowerowe, trasy spacerowe, pomniki przyrody.
Ze szlaków rowerowych można polecić : Międzynarodową trasę rowerową nr 10. Malownicza trasa beignie zdłuż brzegu Morza Bałtyckiego i łączy się w Ustroniu Morskim z Międzynarodowym Szlakiem Pieszym E-9. Ponadto trasa rowerowa wpisuje się w sieć szlaków turystycznych przebiegających przez teren gminy Ustronie Morskie tj. łączy się z Błękitnym Szlakiem Pieszym prowadzącym do najstarszych dębów w Polsce, oraz z Rowerowym Szlakiem Turystycznym prowadzącym przez atrakcje turystyczne gminy Ustronie Morskie.
Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9 to fragment europejskiego szlaku znad Atlantyku do Braniewa w Polsce. Turyści piesi z Ustronia Morskiego wędrują w dwóch kierunkach: do Gąsek 8 km i do Kołobrzegu 11 km.
Ciekawym obiektem godnym zobaczenia jest Dąb Bolesław. Ma on 800 lat i uważany jest za najstarszy dąb w Polsce. Można tu również spotkac ciekawe zabytki tj : Kościół filialny z XIV w. pw. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Na dzień dzisiejszy liczy sobie ponad 600 lat. Jest niewątpliwie cennym zabytkiem, a nawet pomnikiem średniowiecznej architektury sakralnej. Kościółek z wyjątkiem przybudówki z XIX wieku jest średniowieczny. Nalezy również wspomnieć o Parku Podworskim w Rusowie pochodzi on z początku XIX w. Na przestrzeni prawie 36 ha powstał tu park o charakterze romantyczno - naturalistycznym. W skład parku wchodziły m.in. dwa stawy rybne ze sztucznymi wysepkami pośrodku na których stał posąg Neptuna oraz czapla . Niestety po wkroczeniu do wsi Rosjan pałac został rozszabrowany.
Ustronie Morskie jest pięknym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć.
 Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę