Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.KONCERT KARNAWAŁOWY NIE TYLKO TANGO?
    data dodania:2020-01-21 10:53:10
brak foto

Zapraszamy do Filharmonii Świętokrzyskiej  w najbliższy piątek, 24 stycznia 2020 na godz. 19.00. Odbędzie się wspaniały koncert, gdzie wystąpią ANNA SERAFIŃSKA śpiew, JANUSZ SZROM śpiew, MICHAŁ MOC akordeon oraz ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ pod batutą JAN WALCZYŃSKI.

W programie przeboje muzyki południowoamerykańskiej, mi.in. Jealousie z muzyką Jacoba Gade; Oblivion, Libertango, muzyka: Astor Piazzolla; La Cumparsita, muzyka: Gerardo Mates Rodríguez; Gabriela, muzyka: Antonio Carlos Jobim; Por una cabeza, muzyka: Carlos Gardel; Aquarela do Brasil, muzyka: Ary Barroso; Black Orpheus, muzyka: Luiz Bonfá. 

Jan Walczyński, od wielu lat prowadzący swoje autorskie programy z symfonicznymi aranżacjami muzyki popularnej, tym razem zaprasza na koncert karnawałowy wypełniony gorącymi rytmami prosto z Ameryki Południowej. Utwory spod znaku tanga argentyńskiego (i nie tylko) i bossa novy to ponadczasowe szlagiery uwielbiane przez każdą publiczność.

 ANNA SERAFIŃSKA-POL talent odziedziczyła po babce – Carmen Moreno, jednej z nielicznych polskich wokalistek jazzowych światowego formatu. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach – z uczelnią związana zawodowo od 1997, w 2004 jako pierwsza w Polsce uzyskała tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego. Aktualnie jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka.

 JANUSZ SZROM hazzowy Wokalista Roku wg plebiscytu miesięcznika Jazz Forum w latach 2009, 2010 i 2011. Za początek swojej profesjonalnej działalności na scenie muzycznej przyjmuje rok 1994, w którym zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

 MICHAŁ MOC kompozytor, akordeonista, pedagog; ukończył klasę akordeonu i kompozycji Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie również uzyskał tytuł doktora sztuki. Jest laureatem wielu konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Chełmie (1994 i 1996, I miejsca), Zgierzu (1995, I miejsce), Mławie (1995, I miejsce), Międzynarodowych Festiwali Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (1999, I miejsce i wyróżnienie), w Sanoku (2000, III miejsce), IV Konkursu Muzyki Współczesnej dla Młodych Wykonawców.

 JAN WALCZYŃSKI instrumentalista, aranżer, dyrygent; publiczność wielu filharmonii ceni go również za talent konferansjera. Urodził się w Kaliszu. Ukończył wydział instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu ( specjalność – róg). Od 1986 prowadzi w filharmoniach w całym kraju autorskie programy (we własnych aranżacjach), prezentujące publiczności muzykę filmową, jak i dorobek muzyczny wielkich postaci ze świata rozrywki. Każdy z programów – a przygotował ich już prawie trzydzieści – poświęcony jest innemu wybranemu tematowi bądź twórcy.

 Sponsorzy Filharmonii:
MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO – dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
HELEN DORON
MZK Kielce
KWIACIARNIA SZAROTKA
UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A.

Bilety w cenie: 50-normalny, 40-ulgowy – do nabycia w kasie Filharmonii w godz. od 9.00 do 17.00, a w dniu koncertu od godz. 9.00 do momentu rozpoczęcia koncertu.
 

 
Wybierz swój region
Ostatnio dodane
Warto zobaczyć
Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kielce - perła województwa świętokrzyskiego
Miejscowość: Kielce
pokaz wiecej
Kaplica mszalna parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Zamek Bobolice
Miejscowość: Bobolice
pokaz wiecej
Kościół p.w. Św. Barbary DM i Św. Andrzeja Ap.
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Krynica Zdrój
Miejscowość: Krynica-Zdrój
pokaz wiecej
Kościół św. Michała w Sandomierzu
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej
Jezioro Kłodzko Małe
Miejscowość: Człuchów
pokaz wiecej
Kaplica NMP Szkaplerznej w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Dom Długosza
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej


Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę