Rajd Wisły 2019
    data dodania:2019-10-07 09:40:20
brak foto

W ubiegły weekend w Wiśle odbyła się 65 edycja imprezy organizowanej przez Automobilklub Śląski. W rajdzie wzięło udział blisko 100 załóg. Zwyciężyli Adam Sroka i Krystian Woźniak.

W tym roku jako miejsce lokalizacji Miasteczka Rajdu wybrany został Kompleks Zagroń Istebna, a park serwisowy znajdował się na terenie Amfiteatru „Pod Skocznią”. W rajdzie udział wzięło blisko sto załóg,  co przyciągnęło na nasz teren niemal 600 osób związanych z organizacją imprezy.

Oprócz uczestników 4. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, na trasach w Beskidach rywalizowali także zawodnicy zgłoszeni do GO+ Cars Historycznego Pucharu Południa oraz 3. rundy Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska Super KJS.

Na terenie Gminy Istebna rozegrany został sobotni odcinek specjalny prowadzący wąskimi, wymagającymi drogami sołectwa Koniaków.

Zwycięzcami 65. Rajdu Wisły okazali się być Adam Sroka i Krystian Woźniak Załoga jadąca Hondą Civic była najszybsza na sześciu z siedmiu odcinków specjalnych i po raz drugi w tym sezonie wygrała rundę mistrzostw Śląska. Za nimi uplasowali się Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski oraz Łukasz Godula i Daniel Nowak.

Puchary zwycięzcom wręczyła Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek.