Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Jarmark św. Dominika. Nowe miejsca i atrakcje
    data dodania:2019-07-17 09:51:45
brak foto

750 stoisk, na których znajdziemy przedmioty „z duszą”, praktyczne rękodzieło, odzież autorską, zdrową żywność, wszelkiego rodzaju smakołyki z różnych stron świata, i wiele, wiele innych - wielkie doroczne święto handlu, czyli Jarmark św. Dominika rusza w Gdańsku już w sobotę, 27 lipca. 

 O tym, jak będzie wyglądał tegoroczny, 759. Jarmark św. Dominika w Gdańsku, organizatorzy opowiedzieli podczas konferencji prasowej we wtorek, 16 lipca, na Ołowiance.

- Jarmark św. Dominika jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w Gdańsku. Ma bardzo długą tradycję, z jednej strony przyciąga gdańszczan ze wszystkich dzielnic, ale też mieszkańców Pomorza, Polski i wielu turystów zagranicznych. Zawsze mamy dylematy - Jarmark to wielka ingerencja w życie Głównego Miasta. Słuchamy głosów mieszkańców, staramy się tak współpracować i zmieniać Jarmark, żeby te uciążliwości były jak najmniejsze - zapewniła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Zgodnie z tradycją, to właśnie prezydent otworzy wielkie doroczne święto handlu. Uroczyste rozpoczęcie nastąpi w sobotę, 27 lipca, o godz. 12:00, na przedprożu Dworu Artusa na Długim Targu. Obwieści je, specjalnie napisany w oparciu o gdańskie muzykalia, hejnał, który odegra z okien zabytkowego budynku szesnastu trębaczy. Kulminacyjnym momentem ceremonii otwarcia będzie przekazanie przez prezydenta Gdańska klucza do bram miasta. Od tego momentu przez 23 dni - do 18 sierpnia - nastaje czas radości i zabawy.

- Czeka nas dużo radości. Jarmark to coraz bardziej wydarzenie nie tylko handlowe, ale szeroko rozumiane kulturalne, anektujące różne przestrzenie miasta - już od ponad miesiąca działa testowo strefa gastronomiczna na Ołowiance. Bawmy się, cieszmy i bądźmy bezpieczni. Mam nadzieję, że spędzicie ten czas tak, żeby chcieć wrócić jeszcze tutaj, nie tylko latem, ale także jesienią, zimą - bo sezon w Gdańsku trwa cały rok - dodała Aleksandra Dulkiewicz.

 
Wybierz swój region
Ostatnio dodane
Warto zobaczyć
Kościelisko
Miejscowość: Kościelisko
pokaz wiecej
Kościół p.w. Św. Jana Kantego
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kościół p.w. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kościół p.w. Najświętszego Imienia Maryi
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kaplica tymczasowa p.w. Św. Melchiora Grodzieckiego w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Muzeum Nikifora
Miejscowość: Krynica-Zdrój
pokaz wiecej
Jezioro Tuczno
Miejscowość: Człuchów
pokaz wiecej
Posąg Chrystusa na kolumnie
Miejscowość: Nowy Wiśnicz
pokaz wiecej
Źródła Elżbiety
Miejscowość: Janów
pokaz wiecej


Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę