nowościach na serwisie podaj swój adres email.

Beskidy MTB Trophy 2019 za nami
    data dodania:2019-06-24 12:58:35
brak foto

Rozpoczęcie wakcji w Beskidach zaingurowano zawodami MTB, które trwały od 20 do 23 czerwca. Podczas tegorocznej edycji organizator postanowił przywrócić na trasy kilka klasycznych miejscówek takich jak Javorový Vrch czy kultowe korzenie znane z MTB Maratonu w Istebnej.

Zwycięzcą 13. edycji Beskidy MTB Trophy został Bartłomiej Oleszczuk (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers Team).
Tegoroczną edycję wyścigu ukończyło 210 zawodników na dystansie CLASSIC oraz 201 zawodników dystansu LITE. Dla każdego z nich samo ukończenie tak ciężkiej, górskiej etapówki powinno być sukcesem. Niektórzy jednak będą szczególnie dobrze pamiętali tegoroczną edycję, gdyż udało im się osiągnąć znakomity wynik sportowy.

Wśród kobiet podium klasyfikacji generalnej nie mogło się oczywiście różnić od podium etapowego. Po 16 godzinach 58 minutach i 39 sekundach rywalizacji zwyciężczynią tegorocznej edycji Beskidy MTB Trophy została Andrea Boettger (r2-bike.com MTN CREW).