Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Mistrzostwa Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego
    data dodania:2019-05-10 10:21:01
brak foto

Już w tym tygodniu rozpoczną się zawody jeździeckie dla seniorów. Mistrzostwa Polski Seniorów będą rozgrywane przez dwa najbliższe weekendy na sopockim Hipodromie.

WKKW, nazywany jeździeckim triathlonem sprawdza wytrzymałość i umiejętności jeźdźca i jego konia. Uczestnicy biorą udział w trzech konkurencjach: ujeżdżaniu, biegu terenowym z przeszkodami oraz skokach przez przeszkody.

Jako pierwsza odbywa się próba ujeżdżania. Na specjalnym placu w kształcie czworoboku zawodnicy wykonują określone figury. Ocenie podlega zachowanie konia – powinien być spokojny i nie okazywać oznak stresu. Za każdy ruch sędziowie przyznają oceny w skali od 1 do 10, za błędy zawodnicy otrzymują punkty karne.

Kolejna w kolejności jest próba w terenie polegająca na pokonaniu trasy z przeszkodami. Odcinki trasy różnią się poziomem trudności, liczbą przeszkód i pożądanym tempem jej pokonywania. Na trasie czekają zarówno przeszkody stałe takie jak kłody czy stoły, po których koń musi przebiec, jak i przeszkody wodne, do których wbiegając lub wybiegając koń musi przeskoczyć kolejne przeszkody stałe. Jest to najbardziej widowiskowa z konkurencji. Publiczność zbiera się przy wybranych przeszkodach by obserwować występy zawodników.

Trzecia i ostatnia próba to skoki przez przeszkody. Ma ona na celu pokazanie, że koń jest przygotowany do pokonywania przeszkód na parkurze. Skoki przez przeszkody wymagają precyzji i szybkości. Punkty są przyznawane za czyste przejazdy w wyznaczonym czasie, a odejmowane za zrzutki, przekroczenie ograniczeń czasowych oraz błędy.
W ramach wiosennych zawodów rozegrane zostaną konkursy krajowe i międzynarodowe oraz Mistrzostwa Polski. Przewiduje się, że weźmie w nich udział ponad 200 miłośników jazdy konnej z całego świata, w tym z Chin, Japonii i Australii. Na widzów będą czekać food trucki.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego będzie się odbywał na Hipodromie w Sopocie przez dwa następujące po sobie weekendy 26-28.04 i 03-05.05 w godzinach 9:00-16:00. Wstęp jest bezpłatny.
 

 
Wybierz swój region
Ostatnio dodane
Spokojny Zakątek
Miejscowość : Lipowa
Kategorie: Domki
pokaz wiecej
Camping Zubrzyca Górna
Miejscowość : Zubrzyca Górna
Kategorie: Camping
pokaz wiecej

Warto zobaczyć
Staw Nocy Letniej
Miejscowość: Janów
pokaz wiecej
Dwór w Dobieszowicach
Miejscowość: Dobieszowice
pokaz wiecej
Cmentarz Żydowski w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Zamek Czocha
Miejscowość: Leśna
pokaz wiecej
Kościół św. Michała w Sandomierzu
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej
Pałac Mieroszewskich
Miejscowość: Będzin
pokaz wiecej
Kościół pw. św. Mikołaja w Łajsach
Miejscowość: Łajsy
pokaz wiecej
Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
pokaz wiecej
Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Staw Amerykan
Miejscowość: Janów
pokaz wiecej


Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę