Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Włoska Noc w Bibliotece
    data dodania:2019-05-10 10:23:55
brak foto

Wiele atrakcji czeka na tych, którzy w najbliższy piątek odwiedzą Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Czeka ich podróż do... gorącej Italii.

Wydarzenie rozpocznie się od uhonorowania najaktywniejszych dorosłych czytelników. Nagrody wręczy Bartek Kieżun, bloger znanego magazynu kulinarnego KUKBUK. O 19:00 będzie miało miejsce Święto Czytelnika Dziecięcego w teatralnej oprawie Studia Artystycznego im. Ziembińskich, a o 21:00 prawdziwa gratka dla miłośników festiwalu w San Remo – koncert Thomasa Grotto.

Na tę wyjątkową noc galeria REGON zamieni się we włoską kawiarenkę. Odbędzie się wystawa poświęcona Pinokiu, a miłośnicy starożytnego Rzymu zagrają w grę gladiatorów, obstawiając wynik własnoręcznie wykonanym denarem. Zakochani będą mieli okazję wyznać swoje uczucia pod balkonem Giulietty i wykonać wenecką maskę, a później skosztować pysznych lodów.

W Czytelni zobaczymy m.in. wystawę prac Wala Jarosza "Pastele z Sycylii", drewutnię Geppetta, atelier Leonarda da Vinci czy skryptorium mnichów. W salce za czytelnią odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Viva Italia!" i spotkania z Pinokiem. Natomiast rzemieślnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej zdradzą tajniki garncarstwa i pomogą wykonać starożytny dzban.

Duet prof. Ettore Deodato i dr Iwona Deodata zabierze uczestników w prawdziwą podróż po Półwyspie Apenińskim. Opowiedzą o włoskiej pop kulturze, sporcie i zdradzą sekret dolce vita. Imprezę uświetni gitarowy recital klasycznej muzyki włoskiej w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie.

Włoska Noc w Bibliotece rozpocznie się 26 kwietnia o godz. 17:00 i zakończy po 22:00.

Noclegi Koszalin  najduje się w krainie przyrodniczo - leśnej i jest prawdziwą 'oazą' przyrodniczo - krajobrazową, a to dzięki ogromnej powierzchni obszarów zajętych przez zieleń oraz wyróżniającą się ciekawą i bogatą szatą roślinną.  Na najbardziej cennych przyrodniczo terenach wokół Koszalina utworzony został obszar chronionego krajobrazu pn. Koszaliński Pas Nadmorski.  Najładniejszym i najpopularniejszym jest Park Książąt Pomorskich 'A' o powierzchni 6,70 ha , w tym staw i rzeka Dzierżęcinka o pow. 1,50 ha. Park stanowi część zwartego ciągu zieleni, przebiegającego przez Miasto od ulicy Rzecznej - do ulicy Kutrzeby.

 
Wybierz swój region
Ostatnio dodane
Agroturystyka Brzozowe Wzgórze
Miejscowość : Strzyżowiec
Kategorie: Agroturystyka
pokaz wiecej
Apartamenty u Łukasza
Miejscowość : Zakopane
Kategorie: Apartamenty
pokaz wiecej

Warto zobaczyć
Furta Dominikańska
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej
Zamek Kapituły Warmińskiej
Miejscowość: Pieniężno
pokaz wiecej
Centrum Rzeźby w Orońsku
Miejscowość: Orońsko
pokaz wiecej
Pałac w Białaczowie
Miejscowość: Białaczów
pokaz wiecej
Kielce - perła województwa świętokrzyskiego
Miejscowość: Kielce
pokaz wiecej
Zamek Czocha
Miejscowość: Leśna
pokaz wiecej
Cmentarz Żydowski w Szydłowcu
Miejscowość: Szydłowiec
pokaz wiecej
Pomnik Jana Pawła II
Miejscowość: Nowy Wiśnicz
pokaz wiecej
Kościół rzymsko-katolicki Podwyższenia Krzyża Świętego
Miejscowość: Piotrowice Świdnickie
pokaz wiecej
Brama Opatowska
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej


Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę