Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Koncert Familijny Historie Chórem Wyśpiewane
    data dodania:2018-05-08 11:53:42
brak foto

Koncert Familijny Historie Chórem Wyśpiewane
W niedzielę, 13 maja 2018, o godz. 11.00 w Sali Koncertowej odbędzie się Koncert Familijny, w którym wystąpią: Chór Kameralny FERMATA, Chór dziecięcy DZIATKI FERMATKI oraz Chór Młodzieżowy klas VI i VII OSM i ST. - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych. Dyrygent i animacja publiczności - EWA ROBAK

 
Chór wykona utwory oparte na znanej publiczności w każdym wieku poezji klasyków literatury dziecięcej (m.in.: Cuda i dziwy, muz. J. Świder, sł. J. Tuwim; Myszki muz. K. M. Prosnak, sł. Z. Drabik; Bajka o chorej żabie, muz. I. Pfeifer, sł. J. Brzechwa; W zielonym gaiku, muz. J. Świder, sł. lud.; Legenda o smoku, muz. muz. A. Waligóra-Tarnowska, sł. A. Świrszczyńska; a także Marsz Radeckiego w opr. E. Robak, muz. J Strauss czy Stary Donald farmę miał – muz. i sł. trad.).
„Dużym” członkom Fermaty towarzyszyć będzie dziecięcy zespół Dziatki Fermatki, Chór młodzieżowy klasy VI i VII OSM I st. Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach – oraz publiczność, która zostanie zaproszona do wspólnej zabawy i improwizacji.

Zespół Kameralny Fermata powstał w 1998 w Kielcach. Założycielem i dyrygentem jest Ewa Robak. Tworzą go absolwenci i studenci Instytutu Edukacji Muzycznej UJK. W repertuarze posiada zarówno utwory należące do kanonu chóralistyki, jak i muzyki rozrywkowej wykonywanej a cappella. Chór wziął udział w nagraniu 12 płyt CD i DVD: Tryptyk Świętokrzyski; Siedem pieśni Marii i Listy z Placu Zgody; Fermata kolęduje; Portfolio, Grechuta niejednym głosem, Zaśpiewam Jezuskowi. Ponadto, wystąpił w spektaklach Kieleckiego Teatru Tańca: Dla Ciebie, Panie (gospel) i Pasja (P. Łukowiec, H. Jachimowski).

Chór dziecięcy Dziatki Fermatki nazwany niegdyś "okazjonalnym", tworzony jest spontanicznie na potrzeby danego koncertu, projektu. Chór składa się z dzieci 5,6,7-letnich uczęszczających do różnych przedszkoli oraz klas pierwszych w regionie świętokrzyskim. Dzieci przygotowane są przez członków Chóru Kameralnego Fermata. W tym roku zobaczymy na scenie ponad 70 małych chórzystów. Zespołowi towarzyszyć będą młodzi muzycy - uczniowie szkoły muzycznej, ubarwiający koncert grą na instrumentach.

Chór Młodzieżowy klasy VI i VII Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia działa w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Kielcach. Jest to kameralny zespół składający się z młodych muzyków, uczniów szkoły muzycznej.

Ewa Robak to doktor habilitowany sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, adiunkt w Instytucie Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach. Celem jej pracy społeczno-organizacyjnej jest rozśpiewywanie kielczan od przedszkola do seniora. Prowadzi chór akademicki, Chór Kameralny Fermata, chór Antidotum oraz „okazjonalny” chór dziecięcy Dziatki Fermatki. Zespoły pod jej kierownictwem wzięły udział w nagraniu 12 płyt. Nowatorskim przedsięwzięciem była adaptacja poezji śpiewanej na chór a cappella na płycie Grechuta niejednym głosem. Koncertowała w kraju i za granicą (USA, Dania, Słowacja, Czechy, Hiszpania, Włochy, Izrael). Otrzymała indywidualnie nagrody: Rektora UJK (2004, 2006, 2009, 2017), I st. Prezydenta Miasta Kielce (2004), Miasta Kielce (2005); dla Dyrygenta w Pradze (2011), w Bielsku-Białej (2015); nominację do nagrody Świętokrzyska Victoria w kat. Osobowość (2014), Medal KEN (2009), Brązowy Krzyż Zasługi (2017). Ewa Robak prowadzi warsztaty dla na chórmistrzów i zespołów w różnych regionach Polski.

SPONSORZY:
HELEN DORON
MZK Kielce
Kwiaciarnia SZAROTKA

Koncert dla dzieci od lat 6.

Bilety w cenie: normalny: 15 zł., ulgowy: 10 zł., oraz 5 zł. – bilet dla opiekuna dziecka do nabycia w kasie Filharmonii w godz. od 9.00 do 17.00 oraz na godzinę przed koncertem. 

 
Wybierz swój region
Ostatnio dodane
Warto zobaczyć
Kościół p.w. Św. Jacka
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kościół p.w. św. Michała Archanioła
Miejscowość: Pieniężno
pokaz wiecej
Kadzielnia - Geopark
Miejscowość: Kielce
pokaz wiecej
Zamek Kapituły Warmińskiej
Miejscowość: Pieniężno
pokaz wiecej
Zamek Owiesno
Miejscowość: Owiesno
pokaz wiecej
Cmentarz Żydowski w Szydłowcu
Miejscowość: Szydłowiec
pokaz wiecej
Kościół p.w. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Muzeum Orła Białego
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
pokaz wiecej
Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kościół p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej


Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę