Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Odkrywamy Azję w Toruniu
    data dodania:2017-11-02 15:18:05
brak foto

Muzeum Okręgowe w Toruniu ma zaszczyt zaprosić na cykl spotkań „Odkrywamy Azję” poświęconych kulturze azjatyckiej, które odbywać się będą w listopadzie oraz grudniu 2017 roku w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą. W programie m.in. warsztaty kaligrafii japońskiej, wykłady, prezentacje, spotkania z podróżnikami.

Szczegółowy plan wydarzeń:

10.11.17.(piątek) godz.. 16:00 – Warsztaty składania lalek z papieru shiori ningyo cz. 2 (Hajime Watanabe)

Serdecznie zapraszamy na drugą część warsztatów składania płaskich lalek japońskich z papieru zwanych w kraju kwitnącej wiśni shiori ningyo, które odbędą się 10 listopada 2017 roku (piątek) o godzinie 16:00 w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą.

Shiori ningyo jako forma prostych zabawek dla dzieci wykształciło się prawdopodobnie w XVIII wieku, choć historia tworzenia ludzkich postaci z papieru w Japonii jest znacznie dłuższa. W starożytności papier był towarem deficytowym, na taką przyjemność mogła pozwolić sobie tylko ówczesna arystokracja. Z czasem, gdy papier stał się ogólnodostępny, lalki te robiły sobie dzieci ubogich rodziców, których nie było stać na drogie zabawki. Przez wieki sztuka ta ewoluowała dzięki wielu zastosowaniom – to nie tylko doskonała rozrywka, lalki te mogą także służyć jako np. dekoracja bądź, z racji swojej płaskiej formy, jako zakładka do książki.

Bilety w cenie 7 złotych do nabycia w kasach Muzeum w Kamienicy pod Gwiazdą od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 16:00


17.11.17. (piątek) godz. 17:00 – otwarcie wystawy Japonia spod kwitnącej wiśni. Wystawa fotografii Krzysztofa Muskalskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Krzystofa Muskalskiego „Japonia spod kwitnącej wiśni”, który odbędzie się w piątek 17 listopada o godzinie 17:00 w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą. Wstęp wolny!

Krzysztof Muskalski to uznany artysta. Jest członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. W ramach swoich podróży odwiedził wiele zakątków Polski, Europy, Ameryki, Afryki, Azji, Australii i Oceanii. Swoje wyprawy opisuje w licznych artykułach, spotkaniach, audycjach radiowych i telewizyjnych. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu autorskich i zbiorowych wystawach fotograficznych w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą oraz autorski album fotografii „Czas Podróży.


24.11.17.(piątek) godz. 16:00 – warsztaty kaligrafii japońskiej (Hajime Watanabe)

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii japońskiej, które odbędą się 17 listopada o godzinie 16:00 w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą. Zajęcia poprowadzi wieloletni lektor języka japońskiego w toruńskim Empik School Hajime Watanabe.

Koszt uczestnictwa to 7 złotych. Ze względu na specyfikę warsztatów ilość miejsc jest ograniczona. Bilety do nabycia w kasie Muzeum w Kamienicy pod Gwiazdą w godzinach 10:00 – 18:00 (za wyjątkiem poniedziałku) oraz bezpośrednio przed wydarzeniem.


25.11.17. (sobota) godz. 17:00 –Onnagata - fenomen teatru kabuki– Robert Andrzej Dul

Zapraszamy na spotkanie z Robertem Andrzejem Dulem - etnologiem i badaczem japońskiego teatru, który opowie o historii powstania i rozwoju teatru kabuki, jego roli w kształtowaniu wzorców estetycznych i społecznych w Japonii od epoki szogunów do współczesności. Wykład ilustrowany będzie japońskimi drzeworytami o tematyce teatralnej, zdjęciami, oraz fragmentami sztuk kabuki z komentarzem prelegenta. Będzie to opowieść o tym, jak teatr rozwijał się od kobiety do kobiecości, uosabianej na scenie przez role i aktorów onnagata, który fenomen jest jednym z symboli tradycyjnej kultury japońskiej. Wstęp wolny!


2.12.17. (sobota) godz..17:00 – Indie z miłością i śmiechem – spotkanie z Piotrem Bielskim

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Bielskim zatytułowane„Indie z miłością i śmiechem”, które odbędzie się w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą 2 grudnia (sobota)o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

Piotr Bielski jest socjologiem, podróżnikiem, autorem książek „Joga śmiechu. Droga do radości” (2016) i „Indie z miłością i śmiechem” Przewodnik subiektywny” (2017) oraz organizatorem autorskich wycieczek do Indii.


16.12.17. (sobota) godz. 17:00 –– Kambodża - w Królestwie Khmerów– spotkanie z podróżnikiem Zdzisławem Preisnerem

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Zdzisławem Preisnerem, którego tematem przewodnim będzie Kambodża. Odbędzie się w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą 16 grudnia (sobota)o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

Zdzisław Preisner - doktor geografii, podróżnik, fotograf, właściciel Oficyny Wydawniczej „Turpress”. Odwiedził 113 krajów na wszystkich kontynentach, skąd przywiózł ponad 60 tys. fotografii w postaci slajdów oraz około 20 tys. obrazów cyfrowych. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu geomorfologii, glacjologii, geografii regionalnej świata, geoturystyce. W czasie podróży, obok fascynacji przyrodą, zainteresowany miejscowymi kulturami, historią, architekturą, sztuką, etnografią, obyczajami itp.
 

Zapraszamy, Kujawy noclegi

 
Wybierz swój region
Ostatnio dodane
Malowane Chaty
Miejscowość : Wysowa - Zdrój
Kategorie: Domki
pokaz wiecej
Chata w Jodłach
Miejscowość : Szczyrk
Kategorie: Apartamenty
pokaz wiecej

Warto zobaczyć
Kaplica mszalna parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Okresowe Źródła Zdarzeń
Miejscowość: Janów
pokaz wiecej
Jezioro Mąkowo
Miejscowość: Człuchów
pokaz wiecej
Jezioro Kłodzko Małe
Miejscowość: Człuchów
pokaz wiecej
Kościół parafialny Św. Wawrzyńca
Miejscowość: Bobrowniki
pokaz wiecej
Kościół p.w. św. Kazimierza Królewicza
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kadzielnia - Geopark
Miejscowość: Kielce
pokaz wiecej
Pałac Mieroszewskich
Miejscowość: Będzin
pokaz wiecej
Kościół p.w. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kaplica NMP Szkaplerznej w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej


Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę