Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Filharmonia Świętokrzyska - FOLK&ROLL&DANCE
    data dodania:2017-07-17 12:21:40
brak foto

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert  FOLK & ROLL & DANCE

Piątek, 21 lipca 2017, godz. 19.00, Dziedziniec koncertowy

ZAGAN ACOUSTIC w składzie:
PAWEŁ ZAGAŃCZYK akordeon
JOACHIM ŁUCZAK skrzypce
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI klarnet
JAROSŁAW STOKOWSKI kontrabas

"Czterej wyjątkowi instrumentaliści Zagan Acoustic, czerpiąc inspiracje z przebogatego skarbca folkloru na płycie Folk & Roll stworzyli muzykę pełną zachwycającej wirtuozerii, która tętni życiem i emanuje wyjątkową energią..."
Robert Ratajczak

W programie autorskie kompozycje zespołu, inspirowane wieloma gatunkami muzycznymi. Żeglując po różnych konwencjach, muzycy zaprezentują tango, muzykę jazzową, folkową i klezmerską. Oprócz tego znane przeboje takich kompozytorów, jak m.in. Astor Piazzolla (Oblivion, Libertango), George Gershwin (Summertime), Richard Galliano (Tango pour Cloude, Viaggio) czy Krzesimir Dębski (Cuntry in E).
Wyraziste brzmienie, wirtuozeria i duże poczucie humoru to atuty kwartetu instrumentalnego występującego na estradach Polski i Europy.


ZAGAN ACOUSTIC 

Zespół tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka oraz Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. W repertuarze muzyków znajdują się głównie autorskie kompozycje, które zarejestrowane zostały na debiutanckiej płycie zatytułowanej 3:1. Album nagrano z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą. Na początku 2015 roku ukazała się druga płyta Folk&Roll zawierająca utwory polskich kompozytorów napisane specjalnie z myślą o zespole. Muzykom towarzyszy na niej Krzesimir Dębski, a krążek otrzymał szereg entuzjastycznych recenzji.

Zagan Acoustic jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszenie zagranicznych instytucji kulturalnych muzycy koncertowali również na Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość zespołu prezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych, m.in.: TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC, Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów.

Wybitny twórca teledysków muzycznych Yach Paszkiewicz wykorzystał kompozycje Zagan Acoustic do swoich realizacji filmowych. Zaaranżowane zostały one także na orkiestrę kameralną. Muzycy występowali wówczas w roli solistów z Polską Filharmonią Kameralną pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Zespół jest laureatem m.in.: I nagrody na IX Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Concertina w 2009. W 2015 roku kwartet otrzymał wyróżnienie za kunszt wykonawczy na festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja. 

 

Sponsorzy Filharmonii:
MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO – dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
MZK Kielce
KWIACIARNIA SZAROTKA


Bilety w cenie: 20 zł – do nabycia w kasie Filharmonii w godz. od 9.00 do 15.00 (poniedziałek – czwartek) , a w dniu koncertu od godz. 9.00 do momentu rozpoczęcia koncertu.
Do nabycia także karnet na co najmniej 4 koncerty do wyboru w cenie 15 zł za każdy koncert.
 

 
Wybierz swój region
Ostatnio dodane
Warto zobaczyć
Figura św.Floriana
Miejscowość: Nowy Wiśnicz
pokaz wiecej
Zamek Wierzbna
Miejscowość: Wierzbna
pokaz wiecej
Kościół pw. św. Piotra i Pawła
Miejscowość: Pieniężno
pokaz wiecej
Góry Pieprzowe
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej
Źródło Spełnionych Marzeń
Miejscowość: Janów
pokaz wiecej
Dwór w Dobieszowicach
Miejscowość: Dobieszowice
pokaz wiecej
Figura świętego Jana Napomucena wraz z krucyfiksem
Miejscowość: Myszkowice
pokaz wiecej
Kościół p.w. św. Antoniego Opata w Radziejewie
Miejscowość: Radziejewo
pokaz wiecej
Kościół św.Pawła
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej
Staw Amerykan
Miejscowość: Janów
pokaz wiecej


Copyright 2009-2017 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę