Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
No Limit Kasprowy 2017
    data dodania:2017-02-16 08:28:10
brak foto

25 marca czołowi polscy zawodnicy oraz miłośnicy narciarstwa alpejskiego spotkają się na szczycie Kasprowego Wierchu, aby już po raz drugi stanąć do rywalizacji na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce.  

No Limit Kasprowy 2017- starcie gigantów w najdłuższym slalomie w Polsce

No Limit Kasprowy to konkurencja slalomu giganta z elementami supergiganta, rozgrywana na stokach Hali Goryczkowej. W rywalizacji, która odbędzie się 25 marca, mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy narciarstwa alpejskiego. Aby zgłosić się do zawodów należy zarejestrować się na stronie internetowej oraz uiścić opłatę startową. Liczba miejsc jest ograniczona.

- No Limit Kasprowy to wyjątkowa okazja do zmierzenia się z najlepszymi oraz do sprawdzenia własnych możliwości na wymagającej trasie narciarskiej. Formuła zawodów przewiduje wiele atrakcji dla wszystkich zawodników: wspólne śniadanie na szczycie Kasprowego Wierchu przed startem oraz uroczyste zakończenie w Kuźnicach, podczas którego wręczymy puchary, dyplomy, upominki i atrakcyjne nagrody, m.in. karnety na Kasprowy Wierch. Najlepsi zawodnicy otrzymają luksusowy samochód sportowy do trzymiesięcznego testowania. W konkurencji drużynowej, dla zwycięskich zespołów ufundowano bony na zakup zegarków. Pula tegorocznych nagród to 100 000 zł – mówi Monika Blauth z firmy No Limit, która wraz z Polskimi Kolejami Linowymi jest organizatorem wydarzenia.

Start slalomu zaplanowany jest na szczycie Kasprowego Wierchu - przy dzwonie znajdującym się nieopodal Obserwatorium Meteorologicznego, a meta przy wjeździe na nartostradę w Kotle Goryczkowym. Na pierwszym odcinku trasy zawodnicy zmierzą się w slalomie gigancie równoległym (dwóch zawodników wystartuje równocześnie). W dalszej części trasa będzie przechodzić w pojedynczy slalom gigant z elementami supergiganta.

- Kasprowy Wierch ma jedyne w Polsce trasy narciarskie o charakterze alpejskim, które umożliwiają zorganizowanie tak wymagających zawodów. Ze względu na duże zainteresowanie nimi, już w zeszłym roku wpisaliśmy je na stałe do naszego zimowego kalendarza sportowych wydarzeń. W ten sposób pragniemy przypominać o tradycji Kasprowego Wierchu - przedwojennych i powojennych rywalizacjach rozgrywanych na stokach Hali Goryczkowej, odbywających się na słynnych trasach FIS 1 i FIS 2 – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

- Termin zawodów No Limit Kasprowy też nie został wybrany przypadkowo. Chcemy również uhonorować rocznicę pierwszych zawodów narciarskich w polskich Tatrach, które rozegrane zostały 28 marca 1910 roku właśnie na Kasprowym Wierchu i Hali Goryczkowej – dodaje Patryk Białokozowicz z PKL. W 2016 r. do zawodów zgłosiło się ponad 200 zawodników. Nie zabrakło czołówki polskich alpejczyków, startujących obecnie i w przeszłości w Pucharze Świata, Europy i zawodach FIS.

- Spodziewamy się, że w tym roku miłośników ekstremalnych wrażeń będzie jeszcze więcej. Niestety ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w zawodach zadecyduje kolejność zgłoszeń - mówi Monika Blauth z No Limit.

I edycję zawodów No Limit w 2016 r. wygrał Andrzej Dziedzic, który w kategorii PRO M uzyskał czas 1 min. 29 s. Organizatorzy przewidują, że jeśli uda się ustawić maksymalnie długą trasę, to w tegorocznej edycji najszybszy czas przejazdu powinien wynieść około 2 minut.


Organizatorem zawodów No Limit Kasprowy są Operator Logistyczny No Limit Sp. z o.o. i Polskie Koleje Linowe S.A.

Sponsorami imprezy są firmy Auto Idea, MAK DOM, 7R LOGISTIC, LEWANOWICZ WATCHES.


Zapraszamy, Podhale noclegi

 
Wybierz swój region
Ostatnio dodane
Warto zobaczyć
Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Tęcza Wolności
Miejscowość: Nowy Wiśnicz
pokaz wiecej
Zamek Czocha
Miejscowość: Leśna
pokaz wiecej
Park Piszczele
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej
Cmentarz Żydowski w Świdwinie
Miejscowość: Świdwin
pokaz wiecej
Bazylika Archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Wąwóz Królowej Jadwigi
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej
Posąg Chrystusa na kolumnie
Miejscowość: Nowy Wiśnicz
pokaz wiecej
Oława
Miejscowość: Ziębice
pokaz wiecej
Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej


Copyright 2009-2017 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę