Filharmonia Świętokrzyska - Sylwester w Filharmonii

Filharmonia Świętokrzyska - Sylwester w Filharmonii

Opis

EWA TRACZ sopran
MAGDALENA PLUTA mezzosopran
ŁUKASZ SKROBEK baryton

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent
BARBARA SCHABOWSKA prowadzenie

W programie najpiękniejsze arie z oper i operetek oraz musicali takich kompozytorów, jak: Piotr CZAJKOWSKI, Gaetano DONIZETTI, Wolfgang Amadus MOZART, Daniel-François-Esprit AUBER, Charles GOUNOD, Giuseppe VERDI, Gioacchino ROSSINI, Stanisław MONIUSZKO, Georges BIZET, Emmerich KALMAN, Richard RODGERS, Frederick LOEWE, Franz LEHÁR

Wszyscy, którzy pragną spędzić ten szalony wieczór w miłym towarzystwie, przy dźwiękach odpowiedniej do okoliczności muzyki i w koncertowym wykonaniu – będą usatysfakcjonowani. Bo też gości udało nam się zaprosić nadzwyczajnych!

Ewa Tracz – laureatka najwyższych trofeów na konkursach wokalnych, solistka Opery Wrocławskiej oraz – od września tego roku – solistka najsłynniejszej sceny operowej – La Scali w Mediolanie. Wcześniej debiutowała tam partią Konstancji w produkcji dla dzieci Uprowadzeniu z Seraju Mozarta.

Magdalena Pluta – kończy Wydział Wokalno-Aktorski UMFC w Warszawie, ale jej dotychczasowe kreacje zostały zauważone przez krytykę i artystka w maju przyszłego roku zadebiutuje na deskach holenderskiej Opery Narodowej w tytułowej roli w madrygale L'Arianna Claudio Monteverdiego.

Łukasz Skrobek – występował już m.in. w Operze Kameralnej w Rheinsbergu (Niemcy), na Festiwalu Belcanto w Moskwie, zaś na początku przyszłego roku zadebiutuje tytułową rolą Oniegina w spektaklu UMFC w Operze Narodowej w Warszawie.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej poprowadzi Jacek Rogala.

A w programie takie hity, jak: Libiamo, libiamo z Traviaty Verdiego, aria Olgi Ah, Tanja, Tanja z Oniegina Czajkowskiego, aria Jakuba Jestem fryzjer salonowy z Flisa Moniuszki, Czardasz, czardasz z operetki Księżniczka czardasza Kalmana czy Przetańczyć całą noc z My fair Lady Loewego.

Natomiast Barbara Schabowska – dziennikarka Polskiego Radia Program II – będzie naszym przewodnikiem po świecie oper, operetek i musicali.
Koncert zakończy przebój Usta milczą, dusza śpiewa, ale Państwo na pewno wyjdą w tę ostatnią noc starego roku, nucąc najbardziej znane i ulubione utwory.


EWA TRACZ
Studentka Accadema Teatro Alla Scala w Mediolanie. Solistka Opery Wrocławskiej, absolwentka studiów doktoranckich Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. dr hab. Ewy Biegas. Uczestniczka Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
Laureatka wielu konkursów międzynarodowych, m.in.: I nagrody w Iuventus Canti im. Imricha Godina 2011 (Słowacja), wyróżnienia w III Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura (2012), I nagrody w III Konkursie Wokalnym im. Reszków (2013), I nagrody w XV Konkursie Sztuki lokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2013), II nagrody w 9. Konkursie Wokalnym im. Klaudii Taev w Estonii (2015), II nagrody w 9. Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki (2016);
Debiutowała w Operze Śląskiej tytułową rolą w operze Suor Angelica G. Pucciniego (2011), partią Donny Anny w operze Don Giovanni W. A. Mozarta (2013). Na deskach Opery Wrocławskiej wystąpiła po raz pierwszy w tytułowej roli Giovanny D’arco G. Verdiego (2014) oraz Hrabiny w operze Wesele Figara (2014), Pierwszej Damy w operze Czarodziejski flet (2015) i Fiordiligi w operze Cosi fan tutte (2015) W. A. Mozarta. Kreowała partię Marianny w operze Kawaler srebrnej róży R. Straussa (2014), a także Kseni w operze Borys Godunow M. Musorgskiego (2016). Na deskach mediolańskiej Opery La Scala debiutowała partią Konstancji w produkcji dla dzieci Uprowadzenie z seraju W. A. Mozarta (2016).
Podczas koncertu inaugurującego otwarcie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wykonała Tryptyk śląski Witolda Lutosławskiego (2015).
Reprezentowała Polskę w Konkursie Wokalnym Neue Stimmen 2011 (Niemcy) oraz w półfinale XV Międzynarodowego Konkursu im. P. Czajkowskiego (Moskwa - St. Petersburg 2015).


MAGDALENA PLUTA
Studentka czwartego roku studiów licencjackich Wydziału Wokalno–Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. dr Izabeli Kłosińskiej.
Uczestniczka Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie pracuje pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in.: Matthiasa Rexrotha i Eytana Pessena.
Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach: Olgi Pasiecznik, Ewy Podleś, Jerzego Marchwińskiego, Neila Shicoffa, Brendy Hurley, Christophea Rousseta i Alessandro Pianu.
Wystąpiła w projektach studenckich, takich jak: Unulfo w Rodelindzie Haendela, (pod kierownictwem muzycznym Lilianny Stawarz i opieką wokalną Artura Stefanowicza), Niania w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej, Cud albo Krakowiaki i Górale Stefaniego – projekt realizowany przez Akademię Operową. Artystka w maju przyszłego roku zadebiutuje na deskach holenderskiej Opery Narodowej w tytułowej roli w madrygale L'Arianna Claudio Monteverdiego.

ŁUKASZ SKROBEK
Student Wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC w Warszawie, w klasie śpiewu solowego R. Gierlacha. Absolwent logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnik konkursów wokalnych, w których udział zaowocował nagrodami, m.in.: wyróżnieniem na VII konkursie wokalnym im. N. Obuchowej w Rosji, nagrodą specjalną na I Ogólnopolskim Konkursie im. J. Kiepury w Sosnowcu, II miejscem na konkursu wokalnym Aria i pieśń wieczorna w Białymstoku, wyróżnieniem i nagrodą specjalną ZASP IX Międzynarodowego konkursu wokalnego złote głosy – I, finalista II Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. G. Perottiego w Ueckermuende w Niemczech.
Występował m. in. w: Operze Kameralnej w Rheinsbergu (Niemcy), na Festiwalu Belcanto w Moskwie, w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Salach Redutowych TW ON w Warszawie, Filharmonii Lipieckiej (Rosja), Rosyjskiej Akademii Muzyki im. Gniesinych w Moskwie, Teatrze Polskim w Warszawie, Łazienkach Królewskich i na Zamku Królewskim w Warszawie, w Sali Kongresowej PKiN, Narodowym Instytucie F. Chopina w Warszawie.
Wykonując muzykę współczesną, wystąpił w spektaklach w WOK wieczór współczesnej opery – premiera Labiryntu Orfea N. Burzyńskiej oraz Wasserstimmena D. Przybylskiego. Prezentował pieśni amerykańskiego kompozytora Lowella Liebermanna, zaproszony do prawykonanie Missa pro populo A. Słotwińskiego – zaśpiewał Domini Fili Unigenite Martina Palmeri.
Wystąpił w rolach: Hrabiego w Weselu Figara oraz Don Giovanniego. W styczniu 2017 zadebiutuje tytułową rolą Oniegina w spektaklu UMFC w Operze Narodowej w Warszawie. Za osiągnięcia artystyczne otrzymał w 2012 stypendium artystyczne
Marszałka Województwa Łódzkiego. Uczestnik masterclass, m.in.: E. Pessena, D. Dolana, Ch. Whittlesey, G. Ovsepian, A. Simoni, M. Habela V. de Vivo, E. Pappadia.

JACEK ROGALA
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej (więcej: patrz strona www. filharmonia.kielce.com.pl

BARBARA SCHABOWSKA
Dziennikarka radiowa, absolwentka filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Ruchem Muzycznym, w lecie prowadzi koncerty pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Pracuje w Programie 2 Polskiego Radia.


Sponsorzy Filharmonii:
MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO – dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program IMiT „Artysta – rezydent”
AMBIENTE
MZK Kielce
KWIACIARNIA SZAROTKA

Bilety w cenie: 100-normalny, 80-ulgowy – do nabycia w kasie Filharmonii w godz. od 9.00 do 17.00, a w dniu koncertu od godz. 9.00 do momentu rozpoczęcia koncertu.


Zapraszamy, Kielce noclegi

Kiedy
19 grudzień, 2016
O której
Wstęp
Weekend w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny
16 maj, 2023
Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko położone nad Wisłą w Polsce. Jest znane ze swojego malowniczego
Dzień Matki
Krynica-Zdrój
15 maj, 2023
Polska jest krajem, który słynie z licznych uzdrowisk i ośrodków spa, gdzie można odprężyć się,
Najpopularniejsze atrakcje w Polsce
Zakopane
15 maj, 2023
oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazów, od górskich pasm po malownicze jeziora, piękne wybrzeże Bałtyku, urokliwe doliny