Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Porozmawiajmy o historii lokalnej!
    data dodania:2018-10-31 09:52:46
brak foto

Historia lokalna to ważny element budowania tożsamości „małych ojczyzn” i popularyzacji wiedzy o przeszłości. Akcja „Historia lokalna podlega ochronie” portalu Histmag.org ma na celu pokazanie ciekawych i dobrych inicjatyw zajmujących się działalnością w tym obszarze. 

 - Historia lokalna traktowana jest często pobłażliwie – a przecież stanowi ważny element budujący tożsamość „małych ojczyzn” – pisze Tomasz Leszkowicz, redaktor naczelny Histmag.org w felietonie rozpoczynającym akcję – Zmieńmy to, podyskutujmy o problemach i wyzwaniach historii lokalnej oraz pokażmy ludzi, którzy w całej Polsce poznają przeszłość swojego miasta, miasteczka czy dzielnicy.
Akcja „Historia lokalna podlega ochronie” potrwa od 16 marca do 30 kwietnia 2016 roku. Jej celem jest przeprowadzenie szerokiej dyskusji o szansach i problemach historii lokalnej. Najważniejszym elementem przedsięwzięcia będzie ankieta i opracowana na jej podstawie baza danych wartych polecenia inicjatyw dotyczących tej problematyki. Ankieta ma umożliwić integrację środowiska, promować dobre praktyki i wspierać ciekawe inicjatywy. W ten sposób inicjatorzy akcji chcą przekazać informację o takich przedsięwzięciach mediom oraz wszelkim zainteresowanym osobom, które chciałyby ze sobą współdziałać. Portal zachęca do wysyłania ankiet osoby zajmujące się historią lokalną, m. in.: działaczy organizacji pozarządowych zajmujących się badaniem i popularyzacją historii regionalnej lub ochroną dziedzictwa, członków grup rekonstrukcyjnych upamiętniających przeszłość swoich „małych ojczyzn”, a także osoby prowadzące projekty internetowe (strony lub profile w mediach społecznościowych), które popularyzują historię lokalną.
- Zapraszamy także do dyskusji o historii lokalnej, rozumianej jako „mała historia” – dzieje konkretnych regionów, ziem, miejscowości czy dzielnic. Przez najbliższe półtora miesiąca, do końca kwietnia, na naszych łamach będziemy pisać o badaniu i popularyzowaniu przeszłości „małych ojczyzn” a także o tym, jak ich historia obecna jest w ich życiu społecznym - wyjaśnia Tomasz Leszkowicz. - Jesteśmy też otwarci na głosy od naszych czytelników – zachęcamy historyków oraz aktywistów zainteresowanych lokalną przeszłością do przesyłania na adres naszej redakcji swoich wypowiedzi.
Szczegóły na temat akcji i formularz ankiety można znaleźć na stronie internetowej przedsięwzięcia: http://histmag.org/historia-lokalna-podlega-ochronie-pokazmy-ciekawe-inicjatywy-12942 

Noclegi w Bieszczadach zapraszają

 
Wybierz swój region
Ostatnio dodane
Róża Wiatrów
Miejscowość : Władysławowo
Kategorie: Kwatery
pokaz wiecej
Malinowy Domek w Mlyńczyskach
Miejscowość : Młyńczyska
Kategorie: Agroturystyka
pokaz wiecej

Warto zobaczyć
Ruiny Zamku w Ojcowie
Miejscowość: Nowy Wiśnicz
pokaz wiecej
Kościół św. Michała w Sandomierzu
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej
Kamienica Katedralna w Częstochowie
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Muzeum w Rybniku
Miejscowość: Rybnik
pokaz wiecej
Grzęda Mirowsko-Bobolicka
Miejscowość: Bobolice
pokaz wiecej
Jezioro Kłodzko Małe
Miejscowość: Człuchów
pokaz wiecej
Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
Miejscowość: Częstochowa
pokaz wiecej
Kościół p.w. św.Zygmunta w Szydłowcu
Miejscowość: Szydłowiec
pokaz wiecej
Kościół św.Pawła
Miejscowość: Sandomierz
pokaz wiecej
Posąg Chrystusa na kolumnie
Miejscowość: Nowy Wiśnicz
pokaz wiecej


Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę