Kurort Krynica - kompleksowy program rewitalizacji uzdrowiska Krynicy-Zdroju

Kurort Krynica - kompleksowy program rewitalizacji uzdrowiska Krynicy-Zdroju

Opis

 Projekt realizowany od 2014 roku polegał na przygotowaniu dokumentacji projektowej, obejmującej w szczególności studia wykonalności, dokumentację techniczną niezbędną do uzyskania pozwoleń i wymaganych prawem decyzji.
Celem działania było wsparcie przygotowania projektów o strategicznym znaczeniu dla rozwoju regionu, dla których gmina ubiegać się będzie o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w perspektywie finansowej 2014-2020, a które umożliwią dalszy wzrost atrakcyjności Krynicy-Zdroju, jako miejsca o dużych walorach turystyczno-uzdrowiskowych oraz kluczowym znaczeniu dla promocji Małopolski na arenie krajowej i międzynarodowej. Przygotowana dokumentacja dla przyszłych inwestycji związana jest z poprawą konkurencyjności Uzdrowiska, w skali ponadregionalnej, definiowanej poprzez zwiększenie ruchu turystycznego i uzdrowiskowego, a także zwiększenie liczby wydarzeń o charakterze społeczno - gospodarczym o zasięgu ponadlokalnym i ponadregionalnym, które odbywać się będą w Krynicy-Zdroju, dzięki stworzeniu atrakcyjnej przestrzeni publicznej podkreślającej prestiż i rangę Uzdrowiska.
Wykonana dokumentacja obejmuje zagospodarowanie centralnej historycznej przestrzeni Krynicy-Zdroju, w tym między innymi remont nawierzchni płyty głównej, remont muszli koncertowej, remont alejek spacerowych ulic Bulwary Dietla i Nowotarskiego, rewitalizację zieleni, remont i modernizację istniejącej fontanny w Parku Dukieta oraz przy Pijalni Jana i Józefa, remont koryta potoku Kryniczanka wraz z istniejącymi kładkami pieszymi, a także remont i modernizację Parku Zdrojowego na Górze Parkowej.
Opracowano również dokumentację trasy rowerowej VeloKrynica łączącej centralną historyczno-uzdrowiskową część Krynicy-Zdroju z sąsiednią Gminą Uzdrowiskową Muszyna. Planowana trasa rowerowa połączy w przyszłości dwa najprężniej rozwijające się małopolskie uzdrowiska przyczyniając się do lepszej integracji oferty uzdrowiskowo-rekreacyjnej obu miejscowości.
Wartość całego programu oszacowana została na ponad 50 mln złotych. Gmina liczy na realizację całego projektu do 2022 roku i dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Krynica noclegi zaprasza 

Kiedy
17 luty, 2016
O której
Wstęp
Weekend w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny
16 maj, 2023
Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko położone nad Wisłą w Polsce. Jest znane ze swojego malowniczego
Dzień Matki
Krynica-Zdrój
15 maj, 2023
Polska jest krajem, który słynie z licznych uzdrowisk i ośrodków spa, gdzie można odprężyć się,
Najpopularniejsze atrakcje w Polsce
Zakopane
15 maj, 2023
oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazów, od górskich pasm po malownicze jeziora, piękne wybrzeże Bałtyku, urokliwe doliny