Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Stowarzyszenia agroturystyczne -> Dolnośląskie -> Wrocław
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Stowarzyszenia agroturystyczne Wrocław
Hotele   Hostele Kwatery
Stowarzyszenia agroturystyczne   Organizacje turystyczne Najciekawsze miejsca
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 1 ofert 
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Wrocław to piękne malownicze miasto , położone nad Odrą. Jest stolicą Dolnego Śląska, i z całą pewnością jeden z najciekawszych ośrodków miejskich, turystycznych. Miasto liczy sobie ok. 1000
lat. Wrocław może pochwalić się bogatą historią. Pierwszymi osadnikami terenów Wrocławia było słowiańskie plemię Ślężan, które zbudowało gród na wyspie Ostrów Tumski , ok. pierwszej połowy X wieku. Nazwę miasto zawdzięcza najprawdopodobniej dzięki czeskiemu księciu Wratysławowi. Wrocław dzięki położeniu na na skrzyżowaniu głównych szlaków Europy Środkowej , rozwijał się prężnie.

Dziś Wrocław nazywany jest Kwiatem Europy , gdyż zachwyca turystów z całej Europy. Architektura wzbudza nie jednego przyjezdnego, a szczególnie spaniały układ urbanistyczny, który zasługuje z pewnością na duże uznanie. 
Miasto posiada jeden z największych rynków w Polsce. Rynek charakteryzuje się pięknymi , zabytkowymi, kolorowymi kamienicami. Uwagę szczególnie zwraca Ratusz, późnogotycki, który posiada 66-metrową wieżę. W podziemiach tego obiektu , znajduje się jeden z najstarszych lokali , restauracji „ Piwnica Świdnicka”. We wnętrzu , znajduje się również Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Najstarsza część ratusza powstała prawdopodobnie ok. 1299 r .
Najstarszą zamieszkiwaną częścią Wrocławia jest Ostrowa Tumskiego, gdzie koniecznie trzeba się udać . Będąc już na miejscu, w pobliżu można udać się do Katedry Św. Jana Chrzciciela. Jest to piękna gotycka budowla, której najstarsza część prezbiterium, pochodzi z XIII wieku. Uwagę również zwróci , kaplica Św. Elżbiety, jedna z najpiękniejszych w Polsce. Atrakcją Katedry jest wieża, którą można zwiedzać .
Jeśli chodzi o kamienice, warto zobaczyć Dom Pod Złotą Koroną” , obiekt znajduje się po wschodniej części rynku. Obiekt pochodzi z Początku XVI wieku. Na uwagę zasługuje również Dom Pod Złotym Psem, wzniesiony w XVIII wieku, czy kamienica Pod Błękitnym Słońcemz XVI wieku.
Pokrótce warto wspomnieć o Moście Grunwaldzkim, który wznosi się nad rzeką Odrą. Most działa , od 1910 roku, i jest najbardziej popularnym w tym mieście , jak i w Polsce.
Nie sposób wymienić wszystkich budynków i budowli, jakie tworzą niesamowity klimat Wrocławia. Wrocław kryje w sobie wiele cennych zabytków, a jeden dzień z całą pewnością nie starczy na zwiedzenie , tego uroczego miejsca.
Wrocław posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową, i z całą pewnością warto tu przyjechać , przynajmniej na jeden weekend.
 Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę