Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Zamek w Łańcucie

Kategoria:Zamki i pałace
Miejscowość:Łańcut
Ulica: Zamkowa 1
Poczta:37-100 Łańcut
Telefon :
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Zamek w Łańcucie stanowi jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w kraju, słynie ona ze znakomitych wnętrz oraz niezwykłej kolekcji pojazdów konnych. Zamek otoczony jest malowniczym parkiem w stylu angielskim, z licznymi pawilonami oraz zabudowaniami gospodarczymi, związanymi z dawnym życiem codziennym łańcuckiej rezydencji.

Wnętrza zamku zaliczane są do najpiękniejszych w Polsce. Do najstarszych z zachowanych pomieszczeń należą Wielka Sień, Sala pod Stropem oraz Sala pod Zodiakiem i pochodzą z lat 40-tych XVII wieku, niestety każda z nich ma zmienioną już formę. Około roku 1800 na pierwszym piętrze skrzydła zachodniego powstały szczególne komnaty według projektów Chrystiana Piotra Aignera, a były to klasycystyczna Sala Balowa i Wielka Jadalnia.

W zamku miesce swoje mają liczne dzieła sztuki z dawnych zbiorów łańcuckich oraz powojennych zakupów i depozytów z innych muzeów. Podziwiać tu można bogate i różnorodne kolekcje malarstwa i grafiki, mebli, instrumentów muzycznych, sreber, porcelany, szkła, laki, tkanin oraz wspaniały księgozbiór. Najstarsze z nich są częścią kolekcji tworzonej przez księżną marszałkową Lubomirską, sprowadzone tu w drugiej połowie XVIII w. Część najcenniejszych obiektów dzisiaj oglądać w Galerii Sztuki Starożytnej Muzeum Narodowego w Warszawie.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę