Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Zamek w Kwidzynie

Kategoria:Zamki i pałace
Miejscowość:Kwidzyn
Ulica: Katedralna 1
Poczta:82-500 Kwidzyn
Telefon :
Telefon kom:
Strona www: przejdź do strony
Lokalizacja:Galeria

Opis

Zamek Kapituły Pomezańskiej wybudowany został w stylu gotyckim w I połowie XIV wieku i wzorowany był na zamkach krzyżackich. Pierwotnie miał cztery skrzydła wzmocnione wieżami na narożnikach oraz wewnętrzny dziedziniec.

W skrzydle wschodnim znajdował się szpital, archiwum, skarbiec kapituły katedralnej i prawdopodobnie mieszkanie przewodniczącego kapituły. W części południowej swoje miejsce miał kapitularz i refektarz letni, biblioteka a także pomieszczenia scholarów ze szkoły katedralnej. W skrzydle zachodnim mieściły się sypialnie, natomiast w północnym umieszczona była mała kaplica i refektarz zimowy. W przyziemiu skrzydła północnego do dzisiaj zachował się piec składający się na średniowieczny system ogrzewania. Również w przyziemiu znajdowały się składy drzewa opałowego, magazyny żywności, kuchnie, piekarnie i spiżarnie, natomiast na terenie przedzamcza zlokalizowane było zaplecze gospodarcze, czyli stajnie, stodoły, browar oraz ogród.

W II połowie XIV wieku do wschodniego skrzydła przyłączono murowaną z cegły, gotycką katedrę poprzez monumentalną dzwonnicę. Ponadto Zamek w Kwidzynie wyróżnia się najbardziej okazałym gdaniskiem ze wszystkich warowni dawnego Państwa Zakonnego, które połączone jest z zamkiem krytym pomostem arkadowym wspartym na pięciu filarach.

Na przestrzeni lat zamek był świadkiem wielu działań wojennych, podczas których wielokrotnie ulegał poważnym uszkodzeniom, rekonstrukcjom oraz przebudowom. od połowy XVIII wieku do roku 1935 zamek pełnił funkcję sądu i więzienia, a już rok później stanowił siedzibę hitlerowskiej szkoły Hitlerjugend HJ-Ostlandführerschule i był nią przez 9 lat. Pod koniec roku 1949 zamek przejęło Ministerstwo Kultury i Sztuki a rok później otworzono w nim muzeum.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę