Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Kategoria:Zamki i pałace
Miejscowość:
Ulica: Zamkowa 4
Poczta:76-150 Darłowo
Telefon :
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Ta monumentalna budowla wzniesiona została z inicjatywy Bogusława V w XIV wieku. Budowa zamku trwała 20 lat i była na tyle okazała, że otrzymała miano Zamku Książąt Pomorskich.

Pierwotnie gotycki zamek był kolejno rozbudowywany przez swoich gospodarzy. Pierwszy zamek zasadzał się na planie kwadratu z wieżą obronną o wysokości 23 metrów. Następni gospodarze prowadzili rozbudowy w kierunkach wschodnim i zachodnim, dobudowując skrzydła pełniące funkcje nie tylko obronne, ale i powiększające przestrzeń życiową dworu książęcego.

Do lat 30-tych XX wieku zamek niszczał i pracami adaptacyjnymi zajęto się dopiero w 1929 roku. Miało to przygotować budynek do pełnienia funkcji muzeum. Bez konsultacji z historykami i badań archeologicznych dokonano remontu i niewielkiej przebudowy. Dopiero po II Wojnie Światowej, która nie odbiła na murach swego piętna, wykonano porządny remont z pomocą archeologów i konserwatorów zabytków.

W Muzeum turyści mogą podziwiać zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, ekspozycję sztuki sakralnej  w sali rycerskiej, znalazło się nawet miejsce dla sztuki współczesnych artystów. Należy pamiętać, by zwrócić uwagę również na sam budynek stanowiący nieoceniony zabytek, w którym odrestaurowane pomieszczenia mogą przenieść zwiedzających w klimat średniowiecza.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę