Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Zamek Krzyżacki w Bytowie

Kategoria:Zamki i pałace
Miejscowość:Zamkowa 2
Poczta:77-100 Bytów
Telefon :
Telefon kom:
Strona www: przejdź do strony
Lokalizacja:Galeria

Opis

Zamek w Bytowie został wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1398-1405 na wzgórzu o znakomitych, naturalnych warunkach obronnych. Prace nadzorował wielki budowniczy Zakonu Mikołaj Fellensteyn. Nowoczesny na tamte czasy zamek pełnił rolę siedziby administracji zakonnej, strażnicy granicznej oraz zajazdu dla rycerstwa zachodnioeuropejskiego, podróżującego do Malborka.

Na przestrzeni dziejów zamek przechodził w ręce księcia Bogusława VIII, króla Kazimierza Jagiellończyka, Eryka II, rodu Gryfitów, a w 1526 roku uzyskał status rezydencji książęcej. Po ataku Szwedów w kolejnym wieku zamek przebudowano i wykorzystywano go jako siedziba sądu i urzędu skarbowego, część pomieszczeń przeznaczono również na mieszkania urzędników, więzienie, stajnie, wozownie oraz magazyny. Po roku 1930 władze niemieckie zdecydowały przeznaczyć zamek na ośrodek szkoleniowy  i schronisko dla młodzieży. Rozpoczęto również rekonstrukcje i remonty, które zostały przerwane przez wybuch wojny. W marcu 19454 roku ziemia bytowska przeszła wreszcie w posiadanie Polski.

Dziś Zamek umożliwia ciekawe spędzenie czasu w dawnej siedzibie Krzyżaków. Jego część stanowi siedzibę Muzeum Zachodniokaszubskiego, gdzie zobaczyć mozna wystawy etnograficzne, artystyczno-historyczne oraz czasowe. Na terenie zamknu jednak znajduje się nie tylko muzeum, ale również biblioteka, hotel, restauracja oraz klub bilardowy.

 


Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę