Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Zagroda Żubra w Mucznem

Kategoria:Parki i ogrody
Miejscowość:Stuposiany 4
Poczta:38-713 Muczne
Telefon :
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Zagroda, w której można podziwiać żubry w ich naturalnym środowisku, zlokalizowana jest w Mucznem przy drodze pomiędzy Tarnawą Niżną, a Stuposianami i zachwyca dzikością krajobrazu. Powstała ona w ramach projektu „Ochrona in situ żubra w Polsce - część południowa”. Dojazd nie jest trudny, gdyż po drodze widać liczne kierunkowskazy a do samej zagrody wiedzie brama z drewnianych bali.

W zagrodzie o powierzchni leśnej około 9 ha podziwiać można żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące z Szwajcarii i Francji. W lesie przeciętym przez potok stanowiący źródło świeżej wody dla stada zorganizowano zadaszone platformy widokowe, z których można podziwiać zwierzęta nie bacząc na pogodę. Żubry bardzo dobrze czują się w zapewnionych im warunkach, dlatego też stado wciąż się powiększa i na świat przychodzą cielaki, które stanowią niesamowitą atrakcję szczególnie dla najmłodszych. Żubry można oglądać codziennie od rana do wieczora, zarówno samemu jak też z przewodnikiem-leśniczym.

Miejsce to jest warte odwiedzenia ze względu na swoje niezwykłe walory krajoznawcze i przyrodnicze oraz zamieszkujące w nim majestatyczne stworzenia. Muczne zachwyca swoim położeniem, dzikością krajobrazu oraz pustką pozostałą w tych okolicach po wysiedleniach rdzennej ludności w okresie powojennym.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę