Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Wyspa Kormoranów

Kategoria:Rezerwaty
Miejscowość:Jezioro Dobskie koło Giżycka
Poczta: -
Telefon :
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Wyspa Kormoranów widnieje na mapach jako Wysoki Ostrów, jednak jej potoczna nazwa jest bardzo popularna dzięki jej mieszkańcom, jakimi są właśnie czarne kormorany.

Wyspa nie jest duża, jednak ciężko ją przegapić ze względu na unikalny wygląd. Już z daleka w oczy rzucają się uschnięte gałęzie i konary drzew zatrutych przez nieczystości ptaków. Wysoki Ostrów stanowi obszar ochrony kolonii lęgowej, dlatego też nie można do wyspy przybijać, a jedynie obserwować ją z wody. Wyspa jest rezerwatem, w którym panuje strefa ciszy, więc niedozwolone jest pływanie motorówkami ani włączanie silnika, dlatego też na jeziorze można w pełni rozkoszować się spokojem i przejrzyście czystą wodą. Oprócz kormoranów na wyspie swoje lęgowiska maja również czaple siwe.

Wokół wyspy prowadzi szlak żeglarski, z głównego szlaku Wielkimi Jeziorami trzeba odbić na Darginie na Jezioro Łabap, przez które można wpłynąć na Jezioro Dobskie. Najlepiej się tu dostać żaglówką, uważając na kamieniste brzegi i rozległe płycizny.


Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę