Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Twierdza Boyen

Kategoria:Zamki i pałace
Miejscowość:Giżycko
Ulica: Turystyczna 1
Poczta:11-500 Giżycko
Telefon :-
Telefon kom:-
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Twierdza Boyen w Giżycku powstała w połowie XIX z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV.  Została ona przygotowana tak, by pomieścić 3000 żołnierzy broniących strategicznego przesmyku pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin.

Co ciekawe, twierdza swoją funkcję utrzymywała jeszcze podczas I Wojny Światowej. Po jej zakończeniu zmieniono zastosowanie twierdzy, tworząc w niej między innymi szpital, natomiast w przededniu II wojny światowej Twierdza Boyen staa się jednym z punktów zbornych armii nie­mieckiej, która wkroczyła na terytorium Polsk z Prus Wschodnich. W czasie ataku na miasto w styczniu 1945 roku twierdza została opuszczona bez walki, po czym w tym samym roku przeszła w ręce Wojska Polskiego.

W latach 50. ulokowano w twierdzy kilka przedsiębiorstw spożywczych, co było powodem przekształ­ceń, dużych zniszczeń, a przede wszystkim powstania budynków nowych aczkolwiek zupełnie nie pasujących do charakteru obiektu. Sytuacja ta miała miejsce aż do po­czątku lat 90, po czym większość z tych zakładów została zlikwidowana. Od tamtego momentu Twierdza Boyen stała się miejscem często odwiedzanym przez turystów.

Dzisiaj poza normalnym zwiedzaniem, pełni funkcję letniego centrum rozrywki, gdzie odbywają się koncerty i festiwale, na przykład znany Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę