Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Ruiny zamku Ogrodzieniec

Kategoria:Zamki i pałace
Miejscowość:Podzamcze
Ulica: Zamkowa
Poczta:42-440 Podzamcze
Telefon :
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Pierwsze umocnienia zamku znajdującego się na Orlim Szlaku powstały jeszcze za panowania Bolesława Krzywoustego, jednak w 1241 Tatarzy zrównali je z ziemią, a w tym samym miejscu w połowie XIV wieku powstał zamek gotycki - siedziba rodu rycerskiego Włodków Sulimczyków. Warownia była doskonale wkomponowana w teren: z trzech stron osłaniały ją wysokie skały, a obwód zamykał kamienny mur, wjazd prowadził wąską szczeliną między skałami.

Zamek dwukrotnie znacznie ucierpiał wskutek pożaru, niestety po tym drugim nikt nie podjął się odbudowy, a kolejni właściciele nie dbając o jego stan techniczy doprowadzili go do ruiny, poza tym niszczyli mury w celu pozyskania budulca a zamkowe wyposażenie zostało sprzedane Żydom.

W 1949 roku rozpoczęte zostały prace konserwatorskie w celu zachowania zamku w stanie trwałej ruiny i udostępniony został po jakimś czasie dla turystów.

Pojawiły się również głosy, że zamek nawiedzony jest przez mroczne siły, a nocami po murach i wokół ruin biega ogromny Czarny Pies ciągnąc za sobą ciężki łańcuch. Jest to podobno zjawa kasztelana krakowskiego Stanisława WarszyckiegoUdogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę