Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Roztoczański Park Narodowy

Kategoria:Rezerwaty
Miejscowość:
Poczta: -
Telefon :
Telefon kom:
Strona www: przejdź do strony
Lokalizacja:Galeria

Opis

Park obejmuje najcenniejsze przyrodniczno obszary Roztocza. Jego obecna powierzchnia zajmuje około 8482 ha, z czego aż 95,5% to lasy.

Roztoczański Park Narodowy powstał w 1974 roku a jego głównym celem jest ochrona istniejących zasobów przyrodniczych i kulturowych. Pomaga ma w tym niewątpiwie udostępnianie terenu Parku dla turystyki oraz działalność edukacyjna prowadzona w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym (OEM) w Zwierzyńcu.

W rezerwacie rosną i chronione są m.in. owadożerne rosiczki oraz kilkanaście odmian storczyków, wraz z najpiękniejszym z nich obuwikiem pospolitym. W lasach spotkać można jelenie, sarny, dziki, lisy i borsuki, w wodach natomiast żyją traszki, liczne rodzaje żab, żółwie błotne, turkusowe padalce oraz bobry i wydry. Najciekawsze gatunki ptaków to: orlik krzykliwy, trzmielojad, głuszec i czarny bocian. Symbolem parku jest konik polski, a stado tych zwierząt spotkać można nieopodal stawu Echo w Zwierzyńcu.

Na terenie parku poprowadzone zostały cztery szlaki turystyczne, trzy ścieżki dydaktyczne i trasa rowerowa. Z Bukowej Góry możliwe jest podziwianie drzewostanów bukowych i jodłowych, poza tym z góry rozciąga się niesamowity widok na okoliczne wzgórza i wieś Sochy.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę