Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Kategoria:Muzea i skanseny
Miejscowość:Sanok
Ulica: Aleksandra Rybickiego 3
Poczta:38-500 Sanok
Telefon :
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zaliczone zostało do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie, w czym niewątpliwie pomogło położenie na prawym brzegu Sanu, u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich. Ten park etnograficzny jest również największym pod względem ilości obiektów skansenem w Polsce.

Na obszarze 38 hektarów turyści zapoznają się z kulturą polsko-ukraińskiego pogranicza wraz z Podkarpaciem. Podczas odtwarzania układu zabudowy wsi i zagospodarowania zagród grup etnograficznych takich jak: Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie oraz Dolinianie, zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego pochodzących z okresu XVII - XX wieku. Każdy z sektorów sektor jest świetnie przemyślany i dopasowany do fizjologii terenu.

Poza budynkami mieszkalmi, mieszkalno-gospodarczymi i gospodarczymi, w parku znajdują się również obiekty sakralne, czyli XVII-wieczny kościół, dwie XVIII-wieczne cerkwie i jedna cerkiew z początku XIX w. i kilka kapliczek, budynki użyteczności publicznej takie jak szkoła wiejska i zajazd a także obiekty przemysłowe, tj. młyn wodny, wiatraki i kuźnie. Większość z tych budynków jest w pełni urządzona oraz udostępniona do zwiedzania.

Ponadto na terenie Muzeum znajduje się również wspaniała ekspozycja malarstwa ikonowego pt. „Ikona karpacka”, gdzie zaprezentowano ponad 220 ikon z XV-XX wieku.

Park Etnograficzny zwiedzać można samemu, jednak korzystniejsza jest opcja znalezienia grupy i wynajęcia przewodnika, dzięki czemu będzie można wejść do wielu budynków, których indywidualnie nie można obejrzeć.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę