Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Kategoria:Parki i ogrody
Miejscowość:Kadzidłowo
Poczta:12-220 Ruciane Nida
Telefon :
Telefon kom:
Strona www: przejdź do strony
Lokalizacja:Galeria

Opis

Na terenie Puszczy Piskiej w Kadzidłowie znajduje się Park Dzikich Zwierząt im. prof. Benedykta Dybowskiego, który za cel objął umożliwienie turystom poznania przede wszystkim rodzimych, często zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Wiele z nich jest oswojona z ludźmi, co daje turystom okazję, aby zobaczyć je z bliska, wejść na obszerny wybieg, a nawet karmić i głaskać. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem przewodników, którzy opowiedzą o zwierzętach i ich zwyczajach.

Dzięki położeniu w śródleśnych łąkach, zwierzęta zapewnione mają życie w środowisku zbliżonym do naturalnego. O tym, że zwierzęta czują się dobrze świadczy ich rozmnażanie na terenie parku, co pokrywa się z głównym założeniem, jakim jest ochrona wymierających i zagrożonych gatunków dzikich zwierząt. Odwiedzając park zobaczyć można między innymi bizona, wilka, czarnego bociana, żubra, syberyjskiego jelenia oraz szereg ptactwa leśnego.

W Parku od kilkunastu lat prowadzona jest reintrodukcja rysi do Puszczy Piskiej. Dzięki odbowiednim zabudowaniom młode rysie mogą swobodnie wychodzić do lasu przez małe przejścia, którymi nie wydostaną się bardziej oswojone dorosłe osobniki.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę