Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Muzeum Wsi Kieleckiej

Kategoria:Muzea i skanseny
Miejscowość:Tokarnia 303
Poczta:26-060 Chęciny
Telefon :
Telefon kom:
Strona www: przejdź do strony
Lokalizacja:Galeria

Opis

Muzeum Wsi Kieleckiej funkcjonuje od 1977 roku i nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Muzeum tworzy 38 obiektów rozmieszczonych w pięciu sektorach: małomiasteczkowym, wyżynnym, dworsko-folwarcznym, budownictwa świętokrzyskiego i terenów lessowych. Obrazują one układ przestrzenny wsi, czyli kształt zagród, ogrodzenia i małą architekturę. W prawie każdej chałupie zobaczyć można, jak wyglądał warsztat pracy tradycyjnego rzemieślnika, na przykład stolarza, gonciarza czy plecionkarza.

Park Etnograficzny jest stale rozbudowywany, a docelowo ma znajdować się tam aż 120 obiektów. Prowadzona jest tam działalność naukowo-badawcza i wydawnicza, a biblioteka i archiwum otwarte są dla wszystkich zainteresowanych.

Skansen warto odwiedzać cały rok, a szczególnie podczas jednej z imprez folklorystycznych, takich jak Świętokrzyski Jarmark Folklorystyczny, Święto Chleba oraz Hubertus Świętokrzyski. Skansen otwarty jest ze swoją unikalną scenerią również na sesje zdjęciowe, śluby w drewnianym kościółku czyt też przyjęcia w zabytkowym ośmioraku z tradycyjnymi, regionalnymi potrawami.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę