Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Muzeum Powstania Warszawskiego

Kategoria:Muzea i skanseny
Miejscowość:Warszawa
Ulica: Grzybowska 79
Poczta:00-844 Warszawa
Telefon :
Telefon kom:
Strona www: przejdź do strony
Lokalizacja:Galeria

Opis

Muzeum Powstania Warszawskiego dokumentuje historię powstania warszawskiego, prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną poświęconą dziejom powstania, a także historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Stanowi hołd wobec osób, które walczyły i zginęły za wolną Polskę i jej stolicę.

Ekspozycja przedstawia walkę oraz codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL. W Muzeum wykorzystana jest nowoczesna technika audiowizualna, która pozwalaja w sposób inspirujący opowiadać o historii i patriotyzmie. Ekspozycja składa się z ok. 1000 - z ponad 30 000 zgromadzonych - eksponatów: broń, dokumenty, listy, przedmioty osobiste, 1500 fotografii, ponad 200 informacji biograficznych i historycznych, a także mapy, tablice oraz filmy z 1944. Elementy zawierające drastyczne sceny zostały odpowiednio oznakowane.

Muzeum ma charakter interaktywny i narracyjny: oddziałuje na odbiorcę obrazem, światłem i dźwiękiem, przybliżając powstańczą rzeczywistość. Wiele elementów ekspozycji ukazuje historię powstania poprzez pryzmat przeżyć i losów jego uczestników. Trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed ponad 60. lat, chodząc po granitowym bruku.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę