Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Muzeum Poroża i ferma jeleniowatych

Kategoria:Muzea i skanseny
Miejscowość:Kosewo Górne -
Poczta:11-700 Mrągowo
Telefon :-
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Stacja Parazytologii PAN powstała w 1984 roku i wtedy też ruszyła organizacja fermy jeleniowatych. Dzięki temu dziś w Kosewie Górnym można oglądać unikatową hodowlę jeleniowatych, stanowiącą jedną z głównych atrakcji Ziemi Mrągowskiej.

Ferma oferuje spacer wśród oswojonych jeleni pasących się na pastwiskach położonych nad jeziorem Kuc. Przewodnik prowadzi turystów do oswojonych danieli oraz muflonów, ponadto istnieje możliwość obejrzenia jeleni sika i kóz. 

Kolejną atrakcją jest wizyta w muzeum Stacji, gdzie w zachwyt wprawiają bogate zbiory poroży jeleni europejskich, danieli, jeleni sika oraz innych gatunków jeleniowych, rogi muflonów, unikalne kolekcje zrzutów obrazujące rozwój poroża, wystawa fotografii przyrodniczej oraz specjalne seanse slajdów autorstwa m.in. Andrzeja Stachurskiego pt. „Mazurskie spotkania”, ilustrowanych muzyką, odgłosami przyrody i zwierząt.

Wycieczki trwają ok. 1,5 do 2 godzin. Warto zapoznać się z terminem zwiedzania, gdyż ferma nie jest otwarta dla turystów przez cały rok. Stacja bywa zamknięta również z powodu zabiegów na zwierzętach lub wyjątkowo niesprzyjającej pogody, dlatego też pracownicy zachęcają do kontaktu, aby upewnić się, że zwiedzanie jest możliwe.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę