Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Małopolskie Stowarzyszenie Promocji Agroturystyki

Kategoria:Stowarzyszenia agroturystyczne
Miejscowość:Sucha Beskidzka
Ulica: Kościelna 5B
Poczta:34-200 Sucha Beskidzka
Telefon :33 874 23 10
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Małopolskie Stowarzyszenie Promocji Argrturystyki z siedzibą w Suchej Beskidzkiej powstało w roku 1999, jego założycielem była grupa ludzi prowadząca gospodarstwa agroturystyczne a także zajmująca się tą problematyką.
Pierwszym prezesem Stowarzyszenia został wybrany Pan Władysław Hujda.

 Statutową powinnaścią Stowarzyszenia jest promocja gospodarstw agroturystycznych w Rejonie "Podbabiogorza" w którym leży Powiat Suski. Składa się on z trzech miasteczek - Sucha Beskidzka, Maków Podhalański i Jordanów oraz sześciu gmin - Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce. To przepiękny teren położony u podnóża "najpiękniejszej góry świata" - Babiej Góry - 1725 m n.p.m. w zlewni rzeki Skawy i częściowo Raby oraz posiadający wiele mniejszych przepięknych "górek" które naprawdę warto zobaczyć. Polica (1367 m n.p.m.), Okrąglica (1247 m n.p.m.), Jałowiec (1111 m n.p.m.), a także ukochana góra naszego Ojca Świętego Jana Pawła II - Leskowiec (922m n.p.m.). Po paśmie Babiogorsko - Jałowieckim (Beskid Żywiecki) oraz Beskidzie Małym i Baskidzie Średnim na którym to "rozłożył" się Powiat Suski prowadzi wiele ciekawych szlaków turystycznych a także - ścieżek rowerowych dla bardziej i mniej wytrawnych cyklistów. Pensjonaty a także kwatery agroturystyczne o bardzo wysokim, wysokim i średnim standardzie powodują, że chce się tutaj przyjechać. Każdy pobyt w naszym regionie powoduje regenerację sił bez względu na porę roku.

Okolica szczyci się bardzo bogatą florą i fauną, to tu zimą można spotkać się oko w oko z wilkiem, a wiosną zachwycać się przepięknymi dywanami krokusów, to tu latem na szlakunapotkać można lilię karpacką czy naparstnicę a jesienią to jeżyny i grzyby oraz niepowtarzalny szelest różnobarwnych liści pod nogami.
Doskonała kuchnia (na życzenie regionalna) oraz gościnność kwaterodawców sprawia, że zadzierżgnięte znajomości a niekiedy i przyjaźnie trwają i trwają.

Ciekawostką naszego rejonu jest to że stąd wszędzie jest blisko tak do Zakopanego jak i do Rabki, tak na Słowację jak i do Kalwarii Zebrzydowskiej czy Wadowic, po prostu wszędzie, a mając własny środek lokomocji nie ma żadnego problemu aby Babią Górę objechać dookoła w ciągu jednego dnia.

 Zarząd Małopolskiego Stowarzyszenia Promocji Agroturystyki w Suchej Beskidzkiej:
  • Prezes - Stanisław Budnik - e-mail: budnik@mspa.pl
  • v-ce Prezes - Stanisława Kaliczak
  • v-ce Prezes - Halina Ziomek
  • Sekretarz - Anna Drwal
  • Czł. Zarządu - Józef Wirtel


Formularz kontaktowy

Termin od: Termin do:
Imię i nazwisko:E-mail:Telefon kontaktowy:
odśwież obrazekTekst z obrazka:
     


Udogodnienia dla gości


CennikOpinie gości (0)

pokaż wszystkie


Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę