Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.LONGSTAY APARTHOTEL

Kategoria:Hotele
Miejscowość:Gdynia
Ulica: A. Grottgera 6
Poczta:81-438 Gdynia
Telefon :587131213
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

  LONGSTAY APARTHOTEL - tanie noclegi

 W odrodzonej II Rzeczypospolitej nikomu nie śniło się, że możliwe jest zbudowanie wielkiego portu i to pod bokiem potentata, jakim był Gdańsk. A jednak... W 1920 r. powstał projekt i wbito pierwsze pale pod molo. W 1923 r. zawinął do Gdyni pierwszy statek. Rok później prace przejęło Konsorcjum Francusko-Polskie dla Budowy Portu w Gdyni. Przybywało nabrzeży, rosły przeładunki. W latach 30. XX w. Gdynia pod względem przeładowywanego tonażu wyprzedziła Gdańsk, stając się jednym z większych portów Europy!

Mała rybacka wioska w ciągu kilkunastu lat stała się wielkim miastem. Powstały wspaniałe kamienice i biurowce. Nawet magazyny i elewatory portowe zyskały nowoczesny, modernistyczny wygląd Na rzecz inwestorów budujących w Gdyni pracowali najlepsi polscy architekci. Przestrzeń ośrodka powstającego niemal "na surowym korzeniu" była zabudowywana z rozmachem..

Centrum Gdyni nadal sprawia na odwiedzających wrażenie miasta młodego, nowocześnie urządzonego. W ciasnej zabudowie samego serca Śródmieścia, na skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i 10 Lutego stoi niepozorny, jednopiętrowy budynek z narożnym wykuszem. To jeden z najstarszych domów w mieście, ocalały kawałek starej, wiejskiej Gdyni. Budynek stanął w 1910 r.
 


Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę