Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi

Kryta Pływalnia im. Jana Kota

Kategoria:Aquaparki, baseny
Miejscowość:Bochnia
Ulica: ul. Św. Leonarda 34
Poczta:32-700 Bochnia
Telefon :+48 14 611 31 19
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Pływalnia
Wybudowana w latach 1998-99 Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni to jedyny między Krakowem a Tarnowem obiekt typu sportowego. Basen posiada świetną lokalizację i łatwy dojazd, w jego pobliżu znajdują się hotel, nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, dworzec PKP i końcowe przystanki wszystkich autobusów miejskich, co razem tworzy jeden z ciekawszych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Małopolsce. Obiekt dysponuje dwoma basenami: głównym o wymiarach 25 x 16 m i głębokości: 1,95 - 2,05 m (temperatura wody ok. 28oC) przeznaczonym do organizacji zawodów sportowych i dla osób umiejących pływać, z widownią  na 150 miejsc siedzących, rekreacyjnym o wymiarach 12,5 x 7,5 m i głębokości: 0,7 - 1,1 m (temperatura wody ok. 32oC) z 60 metrową zjeżdżalnią, jacuzzi, biczami wodnymi i gejzerami przeznaczonym do szeroko rozumianej rekreacji, głównie dla małych dzieci i osób nie umiejących pływać.
Na terenie pływalni funkcjonuje sklep sportowy, w którym można zakupić niezbędne akcesoria pływackie oraz restauracja  serwująca smaczne i niedrogie posiłki. Obiekt połączony jest integralnie z Centrum Rehabilitacji i Rekreacji Fitness & Body (siłownia, aerobik, sauna, solarium, masaże, zabiegi lecznicze), tuż obok znajduje się Bochnia Hotel & Spa (200 miejsc noclegowych, sale konferencyjne, sauny, solarium, grota solna, łaźnia turecka, masaże).
Na basenie oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje także kilka placówek handlowo-usługowych (fryzjer, biuro rachunkowe, poczta, supermarket, biblioteka, żłobek). Obiekt posiada własny parking na ok. 60 miejsc.
Do sztandarowych imprez sportowych rozgrywanych na bocheńskiej pływalni należą Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików (czerwiec) i Memoriały Pływackie im. Jana Kota (październik). Na obiekcie regularnie trenują  zawodnicy sekcji sportowej TS "Pływak" Bochnia od lat zdobywający najwyższe laury w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Pływalnia otwarta jest codziennie w godzinach od 6.30 do 21.30. 


Udogodnienia dla gości


Cennik
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę