Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.JuraPark Bałtów

Kategoria:Parki rozrywki
Miejscowość:Bałtów 8A
Poczta:27-423 Bałtów
Telefon :41 264 14 21
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Jurapark Bałtów to pierwszy park z dinozaurami, jaki powstał w Polsce. Jego lokalizacja jest nieprzypadkowa, park powstał bowiem w miejscu odkryciach tropów górnojurajskich dinozaurów. 
 JuraPark  zajmuje obszar aż 3,5 ha. Na jego oszarze znajduje się obecnie ponad 100 modeli dinozaurów i innych stworzeń z okresu  prehistorycznego – wszystkie w skali 1:1. Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Do grona naszych konsultantów należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów, a także uczeni, którzy zajmują się rekonstrukcją prehistorycznego świata. 


 Założycielem JuraParku Bałtów – pierwszego w Polsce parku dinozaurów było Stowarzyszenie Delta. W ciągu lat, wokół JuraParku powstawały kolejne atrakcje, tworząc ostatecznie Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Budowa JuraParku miała związek z odkrytymi na tym terenie tropami dinozaurów. Znaleziska te wpisują się w historię prowadzonych na terenie Polski, a szczególnie Gór Świętokrzyskich, poszukiwań śladów pozostawionych przez „straszne jaszczury”. W 2001 roku dr Gerard Gierliński za namową jednego z największych polskich geologów – prof. Zbigniewa Kotańskiego, postanawia sprawdzić źródło ludowej legendy w późnojurajskich skałach rejonu świętokrzyskiego. Miejscem, które zaintrygowało prof. Kotańskiego była tzw. Czarcia Stopka w Bałtowie – ślad dużego dinozaura drapieżnego – allozaura. Trop ten,  według legendy miał zostawić diabeł próbujący przeskoczyć dolinę rzeki Kamiennej. Legendarny ślad był jednak o tyle dziwny, że zachował się w skałach pochodzenia morskiego, a nie lądowego. W tym samym roku udało się znaleźć jeszcze dwa inne tropy – trop stegozaura i małego drapieżnika, kompsognata. Wkrótce, w prasie ogólnopolskiej i naukowej pojawiły się informacje o odkryciach tropów górnojurajskich dinozaurów.

Odkrycia te wywołały również zainteresowanie lokalnej społeczności. Dla działających na terenie Gminy Bałtów Stowarzyszenia Delta i Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt”, dinozaury stały się wyjątkową szansą.  Dzięki pomysłowości, pracy i energii wielu ludzi ruszyła budowa „Bałtowskiego Parku Jurajskiego” Od tamtego czasu co roku w Bałtowie otwierano kolejne atrakcje: Zwierzyniec Bałtowski, Park Rozrywki, Kino Emocji Cinema 5D, Rollercoaster, Prehistoryczne Oceanarium, Ośrodek Jazdy Konnej “Kraina Koni”, Wioska Czarownic “Sabatówka” czy Polska w Miniaturze. Aby utrzymać funkcjonowanie obiektu również w okresie zimowym, wybudowano Stację Narciarską “Szwajcaria Bałtowska” oraz Wioskę Świętego Mikołaja z bogatą ofertą dla najmłodszych. Na terenie kompleksu powstało również 5 domków gościnnych, w których jednocześnie może zatrzymać się ponad 100 osób.
Obecnie Bałtowski Kompleks Turystyczny zajmuje obszar około 100 ha i jest najbardziej zróżnicowanym pod względem atrakcji obiektem rozrywkowym w Polsce.

Bałtów noclegi z dziećmi zaprasza w Góry Świętokrzyskie 


Udogodnienia dla gości


Cennik
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę