Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Jaskinia Niedźwiedzia

Kategoria:Góry i formacje skalne
Miejscowość:Kletno 18
Poczta:57-550 Kletno
Telefon :
Telefon kom:
Strona www: przejdź do strony
Lokalizacja:Galeria

Opis

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest najdłuższą z jaskiń sudeckich i jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Zbadana długość sal i korytarzy wynosi ponad 5 km, natomiast głębokość to ponad 100 m. Jaskinia podzielona jest na trzy partie, z czego dla turystów udostępniona jest środkowa z atrakcyjną trasą turystyczną pełną niepowtarzalnych widoków świetnie zachowanej szaty naciekowej oraz dużą ilością zachowanych kości zwierząt z epoki lodowcowej.

Znaleziono tu przede wszystkim szczątki niedźwiedzi jaskiniowych, od których też swoją nazwę wzięła jaskinia. Innymi znaleziskami są szczątki lwa jaskiniowego, hieny jaskiniowej, wilka, żubra, lisa i wielu innych zwierząt. Niektore z nich zamieszkiwały jaskinię, inne były jedynie ich ofiarami, a pozostałe kości przyniesione zostały przez wodę.

Turyści zachwycają się szatą naciekową, która występuje w jaskini w różnorodnych formach, kształtach, rozmiarach i kolorach. Wapień osadzający się w postaci kalcytu zobaczyć można jako kalcytowe zasłony spływające ze stropu, naciekowe misy wypełnione wodą, na dnie których tworzą się kalcytowe jeżyki, kwiaty, oraz formy podobne do rafy koralowej lub nawet kalafiora. 


Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę