Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna

Kategoria:Organizacje turystyczne
Miejscowość:Inowrocław
Ulica: Królowej Jadwigi 3
Poczta:88-100 Inowrocław
Telefon :52 355 53 71
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna została zarejestrowana 4 listopada 2008 r. Powstanie organizacji wynika z faktu, iż Lokalne Organizacje Turystyczne (LOT-y) są najbardziej optymalną metodą współpracy międzysektorowej na rzecz rozwoju turystyki.

LOT jest lokalną organizacją turystyczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o Polskiej Organizacji Turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna jest państwową osobą prawną powołaną w celu wzmocnienia promocji Polski w dziedzinie turystyki w kraju i za granicą. Jednym z narzędzi służących wykonaniu tego zadania jest możliwość inspirowania do tworzenia regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych. Do tworzenia i działania regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych używa się przepisy z ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. „Prawo o stowarzyszeniach”. Na podstawie tych uchwał dnia 26 marca 2008 r. została powołana Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna (InLOT) mieszcząca się przy ul. Królowej Jadwigi 3 w Inowrocławiu. Po przejściu procedury rejestracyjnej, organizacja została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod koniec 2008 roku.

Biuro InLOT-u zostało otwarte z dniem 1 stycznia 2009 r.

Obecnie stowarzyszenie liczy 22 członków, jednakże prawidłowe funkcjonowanie organizacji jest możliwe przy współpracy większości podmiotów branży turystycznej i około turystycznej w regionie Inowrocławia. Dlatego właśnie organizacja jest otwarta na nowych członków branży, chcących aktywnie uczestniczyć w promocji regionu inowrocławskiego. Informacji na temat przystąpienia do INLOT-u udziela biuro organizacji.

Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna jest jedną z 5 organizacji lokalnych w województwie kujawsko-pomorskim (Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna, Toruńska Lokalna Organizacja Turystyczna, Grudziądzka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Borów Tucholskich).

Od 19 stycznia 2009 r. InLOT należy do Kujawsko - Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

InLOT został powołany do życia aby wypromować Inowrocław i okolice, polepszyć standard życia mieszkańców naszego regionu poprzez wspólną promocję lokalnych atrakcji turystycznych. Naszym zadaniem będzie wypromowanie Inowrocławia i okolic jako jednolitego i spójnego ośrodka turystycznego i uzdrowiskowego na rynku krajowym i zagranicznym.

Formularz kontaktowy

Termin od: Termin do:
Imię i nazwisko:E-mail:Telefon kontaktowy:
odśwież obrazekTekst z obrazka:
     


Udogodnienia dla gości


CennikOpinie gości (0)

pokaż wszystkie


Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę