Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Dom Rybaka we Władysławowie

Kategoria:Punkty widokowe
Miejscowość:
Ulica: Generała Hallera 19
Poczta:84-120 Władysławowo
Telefon :
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

"Dom Rybaka" jest budowlą powstałą w połowie lat pięćdziesiątych w stylu socrealistycznym. Początkowo miał to być hotel dla rybaków. Obecnie mieści się tu urząd miasta oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Jest to jednocześnie miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, dla których często organizowane są wystawy, np. wystawa rękodzieła kaszubskiego znakomitego rzeźbiarza Leona Golli. Warto wspomnieć,  że Dom Rybaka stanowi najwyższy budynek we Władysławowie. Przy dobrej widoczności można zobaczyć panoramę miasta, cały Półwysep Helski oraz latarnię morską w Rozewiu. Stąd też do dyspozycji zwiedzających jest taras widokowy, który wznosi się na wysokość 45 metrów. Znaleźć tam można lornetki ułatwiające podziwianie pięknych widoków.

Dla miłośników wysokości oraz jeszcze lepszych widoków, udostępniono również "kulę" na wieży Domu Rybaka, która wznosi się na wysokość 63 metrów i raczej nie jest polecana osobom z lękiem wysokości. Dodatkowo wrażenie wysokości jest potęgowane faktem, iż chodzi się po wąskim balkonie sprawiającym wrażenie zawieszonego w powietrzuUdogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę