Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Twoje kategorie
 
Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Dolina Pałaców i Ogrodów

Kategoria:Zamki i pałace
Miejscowość:
Poczta: -
Telefon :
Telefon kom:
Strona www:
Lokalizacja:Galeria

Opis

Dolina Pałaców i Ogrodów jest atrakcją unikalną w skali europejskiej. Rejon leży w Kotlinie Jeleniogórskiej w zachodniej części Dolnego Śląska i jest promowane w ramach Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Głównym zadaniem fundacji jest ochrona i odnawianie zabytków znajdujących się na terenie Kotliny.

To szczególne miejsce zaśługuje na uwagę ze względu na bogactwo wspaniałych krajobrazów oraz zabytkowych zamków oraz parków. Swoje rezydencje miały tu takie rody jak: Habsburgowie, Hohenzollernowie, Schaffgotschowie, Czartoryscy, Radziwiłłowie, książęta hescy i orańscy. W okresie romantyzmu okolice stały się popularnym miejscem turystrycznym i uzdrowiskowym, do którego ciągnęli artyści i podróżnicy tacy jak na przykład Fryderyk Chopin, Johan Wolfgang Goethe, Jon Quincy Adams. Większość jednak tych pięknych zabytków pozbawiona została opieki w czasie wojny, czego skutkiem są duże zniszczenia. Z tego też powodu nieustannie trwają prace mające na celu przywrócenie świetności Kotlinie Jeleniogórskiej. Jest o co walczyć, gdyż znajduje się tu niemal 30 obiektów, a wśród nich zamki, rezydencje, pałace i dwory.

Na terenie Kotliny utworzony został również Park Kulturowy, dzięki któremu można starać się o wpisanie Doliny Pałaców i Ogrodów na Listę Światowego Dziedzictwa „UNESCO”.Udogodnienia dla gości
Noclegi w pobilżu

pokaż wszystkieNoclegi w tej miejscowości

pokaż wszystkie


Noclegi w tym województwie

pokaż wszystkie
Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę