Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Poniatowa
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Newsy
Rajd Koguta Pojazdów Zabytkowych

Już w kolejny piątek do Karpacza dotrze III Oławski Charytatywny Rajd Koguta Pojazdów Zabytkowych. W godz. 16:00-18:00 na miejskim deptaku będziemy mogli podziwiać perełki polskiej i zagranicznej motoryzacji.

czytaj więcej


Dni Miasta Białegostoku

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Dni Miasta Białego Stoku. Świętowanie rozpocznie się 21 czerwca i potrwa do 23 czerwca. Zagrają m.in. Beata Kozidrak i Zuzanna Jabłońska. Na mieszkańców będzie czekała gra miejska, wystawy plenerowe i spacer śladami Seweryna Nowakowskiego.

czytaj więcej


Poniatowa
Hotele   Apartamenty
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 1 ofert 
Miejscowość: Poniatowa
Kategoria: Hotele
Witamy w hotelu Tukan w Poniatowej Hotel Tukan znajduje się w małym, malowniczym miasteczku Poniatowa usytuowanym około 40 km od Lublina. W niewielkiej odległości położone są znane w ca więcej ej Polsce miejscowości: uzdrowiskowy Nałęczów oraz zabytkowy Kazimierz Dolny. Poniatowa leży pośród lasów, a nowoczesny budynek Hotelu współgra z klimatem miasteczka dzięki otaczającym go starym drzewom, tworząc jednocześnie spójność z pięknem przyrod zwiń
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Noclegi w Poniatowej

Poniatowa to malownicze miasto należące do województwa lubelskiego. Miasto oraz część gminy znajduje się w zasięgu Chodelskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Bliska odległość od Kazimierza Wielkiego czy Nałęczowa jest zdecydowanym plusem miasta.

Powstanie wsi Poniatowa datuje się na XIV wiek. Poniatowa została założona w ramach prowadzonej przez Kazimierza Wielkiego polityki zasiedlania wschodnich ziem Polski. Źródła historyczne podają, że była to wieś drobnoszlachecka, należąca do kilku rodzin niezamożnej szlachty zagrodowej.

Dziś Poniatowa to miasto otoczone lasami, a dodatkowo w centrum miasta jest kilka zbiorników wodnych, cieszących się szczególnie w okresie letnim obłożeniem. Zalew z wydzielonym basenem pływackim, akwenem przeznaczonym do pływania na rowerach wodnych, boiskiem do gry w piłkę plażową oraz placem zabaw dla dzieci jest miejscem wielu ciekawych imprez organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Poniatowa noclegi

Ciekawą atrakcją jest zdecydowanie przejazd kolejką wąskotorową po lesie, należącą do Nałęczowskiej kolei Dojazdowej. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu szczególnie można polecić szlaki rowerowe. Przez Poniatową przebiega czarny szlak rowerowy „Nitką kolejki wąskotorowej” i łączy się on z wieloma innymi szlakami, którymi można dojechać do Kazimierza Dolnego oraz do Nałęczowa.

Na trasie warto poświęcić chwilkę czasu na kilka ciekawych obiektów takich jak: Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach, Zespół pałacowo–parkowy w Kraczewicach, Mini Muzeum w Kraczewicach. Jeśli chodzi o zabytkowe obiekty czy zabytki przyrody, można śmiało wymienić zespół dworsko-parkowy z pozostałościami parku ze stawem i kanałem nawadniającym w Niezabitowie oraz Kaplicę dworską pod wezwaniem NMP Królowej Świata w Kowali.

Miasto posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową, co powoduje z roku na rok zwiększenie liczby odwiedzających turystów. Wśród wielu rozmaitych atrakcji każdy coś dla siebie znajdzie, Poniatowa oferuje bowiem szeroki zakres atrakcji związanych zarówno z aktywnym, jak i biernym wypoczynkiem.Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę