Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Dursztyn
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Może weekend w Dusznikach Zdroju?

Do Dusznik-Zdroju można dojechać samochodem, autobusem lub pociągiem z każdego zakątka Polski. Miasto oferuje szereg licznych atrakcji o każdej porze roku.

czytaj więcej


Bardzo różnie i bardzo dobrze

Dokładnie za tydzień, 25 października nastąpi otwarcie wystawy „Bardzo różnie i bardzo dobrze” w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. To pierwszy raz gdy Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki prezentuje tak duży fragment własnych zbiorów poza swoją siedzibą. 

czytaj więcej


Dursztyn
Kwatery  
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 1 ofert 
Miejscowość: Dursztyn
Kategoria: Kwatery
  Zapraszam do malowniczej wioski Dursztyn gdzie czekają na Państwa POKOJE GOŚCINNE VICTORIA   Od kilku lat mam to szczęście, że codziennie mogę podziwiać maje więcej statyczne szczyty Tatr, pasmo Spiskich Pienin i zalesione wzgórza Gorców, nie tylko na spacerach ale również z okien domu. Historia mojej wioski, jej atrakcje, a także wszystkie te cuda dookoła, sprawiły, że jakiś czas temu postanowiłam wynajmować pokoje. Jeśli s zwiń
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Noclegi Dursztyn

Dursztyn to niewielka wioska położona w województwie małopolskim. Usytuowana między wzgórzami. Położona jest w zachodniej części Pienin Spiskich, u podnóża Żaru. Pierwsze wzmianki o Dursztynie pochodzą z XVI wieku. Po wschodniej stronie wsi istniał dwór, o czym świadczy nazwa miejscowa pól na terenie dzisiejszej hali wypasowej Dworek. We wsi istniała gorzelnia dworska, która dostarczała wódkę do piwnic we Maniery. Nazwa miejscowości pochodzi od niemieckiego słowa durstein (twarda skała) i oznacza trudne przejście lub przejazd przez skały.

Dursztyn noclegi

Z Dursztyna rozciąga się przepiękny malowniczy widok na wszystkie strony świata. Każdy kto do tej małej miejscowości przyjedzie jest zachwycony widokiem, jaki tu może zobaczyć. Dursztyn to miejscowość spokojna, cicha , w sam raz do obcowania z naturą. Do atrakcji można zaliczyć tu Dursztyńskie Skałki. To grupka skał wapiennych o niecodziennych kształtach w rejonie Dursztyńskiego Potoku. Do najciekawszych skałek trzeba zaliczyć: Czerwona Skała, Mikołajczykowa, Gęśle. Dla miłośników pieszych wycieczek jest kilka ciekawych tras. Trasa Dursztyn -Żar -Cisówka -Niedzica prowadzi przez grzbiet Pienin Spiskich. Na trasie można spotkać ciekawe miejsca a jednym z nich są Jurgowskie Stajnie ( osiedle pasterskie ). Skalna Baszta na wysokości ok. 860 m. Jest to wypreparowana z podłoża skała, zrośnięta z nim podstawą. Ze skały są piękne widoki na Frydman, Dębno oraz Gorce. Oczywiście trzeba wspomnie również o zamku w Niedzicy. Jest to średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica-Zamek, na obszarze Polskiego Spisza. Dursztyn zachował piękną polską gwarę spiską podobną do podhalańskiej. Nadal kultywowane są tutaj specyficzne zwyczaje, stroje ludowe, czynnie działa zespół ludowy. Każdy kto kocha przyrodę, powinien choć raz przyjechać w to miejsce.Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę