Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Sosnowica
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Newsy
Kolej na Kasprowy Wierch gotowa

Okresowe przeglądy techniczne, co roku wyłączają kolej z eksploatacji na kilka dni, zarówno wiosną jak i jesienią. Trwające od 5 do 14 listopada prace techniczne miały na celu przegląd wszystkich elementów związanych ze sprawną i bezpieczną eksploatacją kolei. 

czytaj więcej


Operowa Fantazja...

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert symfoniczny pt. "Operowa Fantazja". Już jutro 16 listopada o godzinie 19.00.  Solistą koncertu będzie jeden z najwybitniejszych polskich klarnecistów młodej generacji – Krzysztof Grzybowski. Orkiestrą Symfoniczną pokieruje Jacek Kraszewski – muzyczny szef i dyrygent Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.

czytaj więcej


Sosnowica
Brak obiektów w tej kategorii
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 0 ofert 

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
 
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Sosnowica to malownicza wieś w województwie lubelskim. Zdecydowanie jest miejscem atrakcyjnym turystycznie, gdzie przyroda posiada bogate walory, a i cenne zabytki również się znajdą. Historia miejscowości sięga aż epoki brązu, kiedy zaczęły powstawać tu pierwsze osady. Pierwsze informacje na piśmie dotyczące wsi Sosnowica znajdują się w „Terrestria Chelmensia Inscriptiones” datowane na lata 1440-1447. Ważnym wydarzeniem było prawa miejskiego w 1685 roku z rąk króla Jana III Sobieskiego.

Dziś Sosnowica przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów. Miejscowość może pochwalić się okolicznymi jeziorami takimi jak: Zagłębocze, Czarne Sosnowickie, Białe Sosnowickie oraz Skomielno. Co roku nad jeziorami przesiadują ci, którzy potrzebują trochę ciszy i spokoju. Dość częstym widokiem są wędkarze, którzy mogą pochwalić się ciekawymi okazami. To, co przyciąga miłośników przyrody to obszary chronione takie jak: Poleski Park Narodowy, Poleski Park Krajobrazowy, Poleski Obszar Chronionego Krajobrazu a także rezerwat przyrody „Torfowisko przy jeziorze Czarnym Sosnowickim". Poleski Park posiada tak wiele ciekawych ścieżek, które warto przejść. Na pewno warto wspomnieć o ścieżce „Dąb Dominik”, która prowadzi przez różne typy lasów - grąd wysoki i niski, ols kępowo-dolinkowy, bór bagienny - do będącego w ostatniej fazie zarastania dystroficznego jeziora Moszne. Szczególnym elementem ścieżki jest torfowisko przejściowe.

Historyczna przeszłość pozostawiła tu także wiele pamiątek w postaci zabytków. Warto zacząć od zespołu kościelnego pod wezwaniem Świętej Trójcy pochodzący z lat 1797-1804, piękny klasycystyczny styl , przyciąga oko niejednego zwiedzającego. Ciekawym obiektem sakralnym jest również prawosławna cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła wzniesiona w XVI wieku. Do niedawna istniał dwór Sosnowskich, który niestety został spalony w 1915, przez co po tej pięknej, barokowej budowli została jedynie północna oficyna.

Wiele można by wymieniać, najlepiej jest jednak przyjechać i przekonać się samemu, iż warto zarezerwować w miejscowości Sosnowica noclegi. Sprzyjające warunki i dobrze rozwinięta baza noclegowa pozwalają na udany wypoczynek i relaks wśród uroków natury.Copyright 2009-2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę