Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Sosnowica
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Popularne Tagi
Newsy
Zakopane wernisaż wystawy Iloczyn Zbiorów

 Zakopane cały rok tętni życiem i zaprasza do siebie możliwościami aktywnego wypoczynku. Tym razem jednak prezentujemy atrakcje dla turystów spragnionych Zakopiańskiej kultury.

czytaj więcej


Przewozy Regionalne podpisały umowę na dostawę terminali mobilnych

 Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, podpisały umowę na dostawę nowoczesnych terminali mobilnych wraz z serwisem i akcesoriami. Dzięki wymianie terminali pasażerowie zyskają możliwość płatności kartą przy zakupie biletów u obsługi pociągu.

czytaj więcej


Sosnowica
Brak obiektów w tej kategorii
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 0 ofert 

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
 
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Sosnowica to malownicza wieś w województwie lubelskim. Zdecydowanie jest miejscem atrakcyjnym turystycznie, gdzie przyroda posiada bogate walory, a i cenne zabytki również się znajdą. Historia miejscowości sięga aż epoki brązu, kiedy zaczęły powstawać tu pierwsze osady. Pierwsze informacje na piśmie dotyczące wsi Sosnowica znajdują się w „Terrestria Chelmensia Inscriptiones” datowane na lata 1440-1447. Ważnym wydarzeniem było prawa miejskiego w 1685 roku z rąk króla Jana III Sobieskiego.

Dziś Sosnowica przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów. Miejscowość może pochwalić się okolicznymi jeziorami takimi jak: Zagłębocze, Czarne Sosnowickie, Białe Sosnowickie oraz Skomielno. Co roku nad jeziorami przesiadują ci, którzy potrzebują trochę ciszy i spokoju. Dość częstym widokiem są wędkarze, którzy mogą pochwalić się ciekawymi okazami. To, co przyciąga miłośników przyrody to obszary chronione takie jak: Poleski Park Narodowy, Poleski Park Krajobrazowy, Poleski Obszar Chronionego Krajobrazu a także rezerwat przyrody „Torfowisko przy jeziorze Czarnym Sosnowickim". Poleski Park posiada tak wiele ciekawych ścieżek, które warto przejść. Na pewno warto wspomnieć o ścieżce „Dąb Dominik”, która prowadzi przez różne typy lasów - grąd wysoki i niski, ols kępowo-dolinkowy, bór bagienny - do będącego w ostatniej fazie zarastania dystroficznego jeziora Moszne. Szczególnym elementem ścieżki jest torfowisko przejściowe.

Historyczna przeszłość pozostawiła tu także wiele pamiątek w postaci zabytków. Warto zacząć od zespołu kościelnego pod wezwaniem Świętej Trójcy pochodzący z lat 1797-1804, piękny klasycystyczny styl , przyciąga oko niejednego zwiedzającego. Ciekawym obiektem sakralnym jest również prawosławna cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła wzniesiona w XVI wieku. Do niedawna istniał dwór Sosnowskich, który niestety został spalony w 1915, przez co po tej pięknej, barokowej budowli została jedynie północna oficyna.

Wiele można by wymieniać, najlepiej jest jednak przyjechać i przekonać się samemu, iż warto zarezerwować w miejscowości Sosnowica noclegi. Sprzyjające warunki i dobrze rozwinięta baza noclegowa pozwalają na udany wypoczynek i relaks wśród uroków natury.Copyright 2009-2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę