Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Karwia
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Karwia
Domki   Pensjonaty Kwatery
Apartamenty   Wille Agroturystyka
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 7 ofert 
Miejscowość: Ostrowo
Kategoria: Pensjonaty
Serdecznie zapraszamy Państwa na wypoczynek do Pensjonatu Nawigator. Nasz obiekt położony jest zaledwie 800 m od morza, w cichej i spokojnej dzielnicy Ostrowa. Dysponujemy pokojami 2, 3, więcej 4 osobowymi. Pokoje wyposażone są w TV-cyfrową, łazienkę, sprzęt plażowy, lodówkę, czajnik bezprzewodowy i zastawę stołową. Do dyspozycji Gości również kuchnia w pełni wyposażona. Na terenie obiektu znajduje się darmowy parking, miejsce na grill, ognisko, plac zabaw dla zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Karwia
Kategoria: Wille
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Karwia
Kategoria: Pensjonaty
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Karwia
Kategoria: Agroturystyka
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Karwia
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Dąbki
Kategoria: Apartamenty
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Karwia
Kategoria: Domki
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

 Karwia to letniskowa miejscowość położona nad morzem, niedaleko Jastrzębiej Góry. Jest piękną malowniczą wsią, leżącą w województwie pomorskim , w powiecie puckim , w gminie Władysławowo. Od roku 1975 r. Karwia administracyjnie leży w granicach miasta Władysławowo. Położona niedaleko najdalej na północ wysuniętego punktu Polski
Pierwsze informacje o małej osadzie rybackiej są z 1274 roku. Według Legendy, w 1462 roku odpoczywający w tej okolicy jeden z polskich oddziałów dowodzony przez Piotra Dunina, natknął się w okolicy na mały oddział krzyżacki. Krzyżacy zostali oczywiście pokonani, a mieszkańcy wsi zwanej wówczas "Karwen" udzielili dzielnym rycerzom schronienia i poczęstunku.
Natomiast pod polską nazwą Karwia występuje od 1670r . W okresie między wojennym Karwia stopniowo przekształcała się w sezonowe letnisko. Niestety często plaża była zalewana w czasie sztormów i dlatego w latach trzydziestych wybudowano tutaj tamę typu holenderskiego o długości około 1 km, którą dzisiaj możemy oglądać jako zabytek.
Dla wczasowiczów znajdzie się sporo atrakcji. Dla lubiących leniuchowanie jest szeroka plaża ok 80 m i o długości 3 km. Na jej obrzeżach za pasmem wydm rozciąga się wiecznie zielony sosnowy las, który niczym mur chroni i oddziela tę „spokojną oazę” od ulicznego gwaru i zgiełku. Dla aktywnych turystów można śmiało polecić Nordic Walking . Na terenie Karwi wytyczone są 3 oznakowane trasy . Jazda Konna również często jest polecana przez odwiedzających. Dla miłośników przyrody poleca się Bielawskie Błota (znajdują się w ich obrębie dwa rezerwaty florystyczne: Moroszka Bielawskiego Błota i Woskownicy Bielawskiego Błota. Woskownica europejska to rzadki w Polsce gatunek o charakterze atlantyckim. Woskownica jest krzewem torfowiskowym o wysokości 1,5 m. Moroszka to rzadki gatunek maliny. )Warto udać się również do Parku Krajobrazowego , gdzie możemy obejrzeć tam wszystkie typy brzegów morskich - klifowe , wydmowe i niskie wybrzeża zalewowe.
Będąc w okolicy warto również zwrócić uwagę na pozostałości minionego wieku. Zachowało się tu kilka domów o konstrukcji szkieletowej z XIX w. oraz wybudowany przez Holendrów w roku 1900 wał przeciwpowodziowy.
Karwia zachwyca swym malowniczym krajobrazem, złotą plażą i na pewno warto tu przyjechać.

 Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę