Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Wisełka
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Zimowe zgrupowanie nurków w Mrągowie

 Do Mrągowa przyjechało 59 żołnierzy na zgrupowanie poligonowe nurków minerów 12 i 13 Dywizjonu Trałowców oraz nurków inżynierii 8 i 43 Batalionu Saperów, ćwiczenia odbywają się nad jeziorem Czos.

czytaj więcej


Odwiedź Mazury

Obecna aura w niczym nie przypomina tej z przed kilkunastu lat... Dlatego też warto wziąć kilka dni wolnego i wybrać się na Mazury. Tu czeka wiele atrakcji, niezależnie od pory roku!

czytaj więcej


Wisełka
Kwatery   Domki
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 3 ofert 
Miejscowość: Wisełka
Kategoria: Kwatery
Zapraszamy od maja do września Nowowybudowany dom położony 1km od morza i jeziora Oferujemy wypoczynek w pokojach 3 i 4-osobowych. w każdym pokoju jest: TV, lodówka, więcej łazienka czajnik elektryczny, szklanki, sztućce, talerze -3 pokoje z balkonami możliwość grillowania  obiekt zamknięty, parking w pobliżu sklepy i stołówki rezerwacja telefoniczna zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Wisełka
Kategoria: Domki
Zapraszamy od maja do 15 września domki położone 300m od jeziora i 1000m od morza  Oferujemy wypoczynek w 2 domkach 4 i 5 osobowych. w każdym domku jest: pokój z więcej TV łazienka aneks kuchenny: lodówka, kuchenka czajnik, naczynia tarasik możliwość grillowania parking rezerwacja telefoniczna doba hotelowa od godz. 12.00 do 10.00 Zapraszamy również do naszych pokoi gościnnych "Otylka" zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Wisełka
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Wisełka to mała miejscowość ale za to malownicza. Leży na wyspie Wolin, otoczona lasami a dodatkowo jeziorami , co dodają jej uroku. Miejscowość leży w północno-zachodniej Polsce w powiecie kamieńskim, w gminie Wolin.
Wisełka to stosunkowo nowa nazwa tej miejscowości. Przed wojną nosiła niemiecką nazwę Neuendorf, zaś po wojnie Nowa Wieś. Powstała w X w. jako osada rybacka i rolnicza, następnie przekształcono ją w folwark książęcy, później zaś stała się prywatną posiadłością. Pierwsza pisana wzmianka o osadzie pochodzi z 1560 roku. Wizytacja urzędu księcia Barnima XI Starego odnotowała wówczas 10 włók ziemi, 6 dużych i jedną małą zagrodę. Od połowy XIX wieku we wsi znajdował się majątek rodziny Ruchholzów - dziś pozostała po nim tylko aleja kasztanowa. Do rozwoju turystyki w Wisełce , nastąpiło na przełomie XIX i XX wieku.
Malownicza miejscowość co roku przyciąga turystów, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Głównym atutem jest szeroka piaszczysta plaża. Od centrum do plaży jest ok 2 km. Spacer wśród zacienionych drzewami ścieżek może stanowić przyjemne urozmaicenie codziennego plażowania. Oprócz wylegiwania się na plaży można tu spędzić aktywnie czas. Przy brzegu można jest możliwość wynajęcia sprzętu wodnego.
Spacerując czerwonym szlakiem w kierunku północno-wschodnim, można zobaczyć latarnię morską Kikut. Niegdyś na wzniesieniu Strażnica stała wieża widokowa o wysokości 12 m, a od 1962 r. działa tu całkowicie zautomatyzowana latarnia o zasięgu światła do 16 mil morskich. Niestety nie udostępniona jest do zwiedzania.
Oczywiście oprócz morza do wyboru są liczne jeziora. Jezioro Wisełka, Czajcze i Zatorek, nie zapominając o wysokich wzgórzach. Nad Wisełką jest również plaża, wypożyczalnie sprzętu wodnego, przystanie. Dla miłośników wędkowania poleca się Jezioro Zatorek.. Przy brzegu Jeziora Czajcze znajduje się pomnik przyrody – Wydrzy Głaz, który został 12 000 lat temu przyniesiony przez lodowiec. Ponoć nazwa pochodzi od wydr , które lubiły wylegiwać się na głazie. Ciekawych miejsc jest tu bardzo wiele do zwiedzenia, dlatego też warto tu przyjechać i przekonać się samemu.Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę