Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Dziwnów
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Zimowe zgrupowanie nurków w Mrągowie

 Do Mrągowa przyjechało 59 żołnierzy na zgrupowanie poligonowe nurków minerów 12 i 13 Dywizjonu Trałowców oraz nurków inżynierii 8 i 43 Batalionu Saperów, ćwiczenia odbywają się nad jeziorem Czos.

czytaj więcej


Odwiedź Mazury

Obecna aura w niczym nie przypomina tej z przed kilkunastu lat... Dlatego też warto wziąć kilka dni wolnego i wybrać się na Mazury. Tu czeka wiele atrakcji, niezależnie od pory roku!

czytaj więcej


Dziwnów
Domki   Kwatery
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 2 ofert 
Miejscowość: Dziwnówek
Kategoria: Domki
Oferujemy Państwu wynajem 2 domków drewnianych (od 4 do 6 osób w każdym), oraz 1 domek holenderski na 4 -5 osób. Teren na którym znajdują się domki jest ogrodzony więcej , miejsca parkingowe dla samochodów są przy domkach.   Domki znajdują się w Dziwnówku, w odległości ok. 150 m od plaży, zejście dostosowane do wózków. Odległość od centrum około 150 m. Domki graniczą z lasem i ścieżką rowerową. zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Dziwnów
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Dziwnów po raz pierwszy został wymieniony w dokumencie z 1243 roku. We wczesnym średniowieczu wiódł tędy ważny szlak handlowy łączący Zalew Szczeciński z Bałtykiem. W XIII w. Dziwna uległa zapiaszczeniu i straciła swoje znaczenie handlowe. Na początku XIX wieku , bo Już w 1823 znany Dziwnów był już znany jako uzdrowisko .W 1999 roku Dziwnów zajął trzecie miejsce w plebiscycie na "Najpopularniejszą miejscowość turystyczną" zorganizowanym przez tygodnik "Sport i Turystyka.

Dziwnów jest niewielką miejscowością nadmorską, położoną pomiędzy Bałtykiem a rzeką Dziwną na Mierzei Dziwnowskiej. Północny brzeg mierzei to piękna plaża, południowy zaś podmokły i zabagniony. Atrakcją Dziwnowa jest plaża oddzielona od miasta pasem wydm, wzdłuż których ciągnie się wąska alejka wysadzana smukłymi topolami. Na zachodnim krańcu plaży znajduje się ujście Dziwny ujęte w dwa falochrony. Jest to podobno świetne miejsce do wędkowania.
W okresie letnim odpoczywa tu wielu wczasowiczów, korzystających z licznych atrakcji, w które obfituje Dziwnów . W Dziwnowie nad morzem wyznaczono letnie kąpielisko obejmujące 800 m linii brzegowej (od ul. Parkowej do ul. Żeromskiego ).Niecodzienną atrakcją jest most zwodzony, jeden z nielicznych tego typu obiektów w Europie. Oczywiście spacerując plażą nie można przejść obojętnie obok promenady spacerowo-widokowej. Atrakcją dla dzieci jak i dorosłych będą statki wycieczkowe, zbudowane na wzór okrętów pirackich .
Port rybacki przy nabrzeżu Dziwny wraz z zabudowaniami byłej spółdzielni rybackiej Belona.
Dla ceniących spokój również też coś się znajdzie. Dziwnów i jego okolice posiadają niezwykłe walory przyrodnicze, rosną tu lasy i zachwycają parki, w których można spędzić czas na długich, relaksacyjnych spacerach. Na szczególną uwagę zasługuje użytek ekologiczny "Martwa Dziwna" ,dawne naturalne ujście rzeki Dziwny. Na miłośników sportu czeka tutaj Aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się repliki medali słynnych polskich sportowców.
Miłośnicy Wędkowania mogą spotkać : okonie, leszcze, węgorze, szczupaki, liny, sandacze oraz łososie. Dobre miejsce do wędkowania stanowi zachodni kraniec plaży, gdzie przy ujściu Dziwny znajdują się dwa falochrony zbudowane w końcu XIX w.
Niedawno w Dziwnowie pojawiła się kolejna ciekawa atrakcja dla turystów - Nadmorski Park Miniatur znajdujący się na ulicy Dziwnej .Miłośnicy historii odwiedzają Muzeum Rybołówstwa w Dziwnowie. Niewielka placówka, gromadząca sprzęty i akcesoria, związane z połowem ryb i życiem dawnych rybaków, znajduje się przy Urzędzie Miejskim.
 Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę