Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Węgorzyno
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Węgorzyno
Agroturystyka   Kwatery
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 1 ofert 
Miejscowość: Węgorzyno
Kategoria: Agroturystyka
Gospodarstwo agroturystyczne “Bogdaniec” leży na terenie Pojezierza Drawskiego i Ińskiego Parku Krajobrazowego w regionie turystycznym Wybrzeże Bałtyckie. Okolice te bogate są więcej w zachwycającą przyrodę która bywa kojąca i zarazem motywująca do aktywnego wypoczynku na trasach pieszych, rowerowych oraz konnych w Stadninie Ogierów w Łobzie. Gospodarze oferują spływy kajakowe Drawą i Regą szlakami Kardynała Wojtyły, grzybobranie z suszen zwiń
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

 
Historia istneinia Węgorzyna sięga X-XII w. Miejscowość zasiedlona była przez Gród słowiański, należący do Borków, którzy przed 1348 r. wznieśli tu zamek. W XIV w. w pobliżu zamku powstało miasto lokacyjne.Pierwszym znanym właścicielem był w roku 1354 Heninghus Borke de Wangerin. Kiedy Węgorzyno otrzymało prawa miejskie nie wiadomo dokładnie, prawdopodobnie miało to miejsce w końcu XIV albo na początku XV wieku.Początkowo Węgorzyno było miastem prywatnym . Do roku 1637 pod zwierzchnictwem książąt pomorskich, później Brandenburgii; dzieliło losy polityczne Pomorza Zachodniego. W 1877 r. Węgorzyno uzyskało połączenie kolejowe. Podczas działań wojennych spłonęło Stare Miasto, zniszczeniu uległo także kilka zakładów drobnego przemysłu. Miasto zostało wyzwolone 2 marca 1945 roku przez Armię 1 Frontu Białoruskiego.

Węgorzyno to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie łobeskim. Miejscowość położona nad przepięknym jeziorem Węgorzyno.
Węgorzyno jest miastem niewielkim, dlatego też warto tu przyjechać by odpocząć.Głownie jest to miejscowość , do której każdy przyjeżdża ze względu na bliskość do jeziora. Szczególnie najwięcej turystów przyjeżdża tu w okresie letnim i wiosennym. Miłosnicy wędkowania mogą cieszyć się ciekawymi okazami ryb. Wielu przyjeżdżających , cieszy się pływaniem i chwalą sobie tu czystą , przejrzystą wodę. Przy brzegu można wynająć sobie sprzęt wodny typu : kajak , łódź, rowerek wodny , co ułatwi zwiedzenie jeziora. Dla wczasowiczów kochających kontakt z naturą , istneije możliwość rozbicia namiotu w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych.
Przez Gminę Węgorzyno przebiega Niebieski Szlak Pieszy. Jest to szlak po terenach Pojezierza Ińskiego, a całkowita długość szlaku wynosi 45,5 km. Szlak ciągnie się przez droge asfaltową , leśną , polną. Nie zabraknie kontaktu z przyrodą i otaczającą florą.

Miłośnicy historii mogą owiedzić Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP z XV wieku, z kamienia.
Był on wielokrotnie przebudowywany .Zniszczony w czasie II wojny światowej, odbudowany w 1959 roku. Będąc w mieście na uwagę zasługuje Ratusz, który pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Murowany, dwukondygnacyjny, otynkowany. W części środkowej fasady pseudoryzalit z otworem wejściowym i podwójnym oknem na piętrze, zakończonym półkoliście. Przed II wojną światową w budynku mieściła się szkoła. Po wojnie budynek zaadaptowano na siedzibę władz miasta i gminy. W mieści warto zwiedzić cmentarz przy ulicy Strzeleckiej, na którym zachowało się kilkanaście starychnagrobków oraz stara murowana kaplica cmentarna, która w latach 1945 -1959, pełniła rolę kościoła
Węgorzyno jest małym miastem, ale ma swój urok i warto tu przyjechać. Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę