Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Koszalin
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Koszalin
Kwatery   Wille Hotele
Hostele   Agroturystyka Domki
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 12 ofert 
Miejscowość: Mielno
Kategoria: Kwatery
Pokoje Gościnne nad polskim morzem zapraszam do skorzystania z oferty wypoczynku, posiadamy kameralne  pokoje 1,2,3 i 4 osobowe i 2-pokojowe rodzinne studio w których chętnie ugoś więcej cimy Państwa, wszystkie pokoje posiadają LED TV, lodówka, czajnik, szkło i naczynia, internet - wi-fi,. łazienka również znajdują się w pokojach,  zapraszamy o dowolnej porze roku zarówno osoby indywidualne jak i firmy - OBIEKT CAŁOROCZNY Sprawdź ceny zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Koszalin
Kategoria: Kwatery
Tymień jest malowniczą miejscowością położoną między Ustroniem Morskim a Gąskami, ok.3km od morza. Jest to spokojne miejsce idealne na wypoczynek dla całych rodzin.Na ternie obiektu znajduje więcej się boisko do siatkówki.Istnieje również możliwość wypożyczenia koni.Wybierając nasza ofertę,mają państwo do dyspozycji cały dom i wyłącznie dla siebie,nie będą państwu przeszkadzali inni lokatorzy. Dom, który oferujemy posiada 5 sypialnie,1 ogromny salon,3 ł zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Koszalin
Kategoria: Wille
Posesja położona jest 4 km. w linii prostej do morza, przy trasie na Mielno-Kołobrzeg, a dojazd do centrum miasta w ok 5 min.  Dzięki tak dogodnej lokalizacji możecie Państwo załatwić więcej wiele spraw biznesowych jak i spędzić czas w celach turystycznych nad wybrzeżem Bałtyku. Posesja Villa Anastazja jest obiektem oddanym do użytku we wrześniu tego roku. Nasze pokoje zostały przygotowane z myślą o pobytach służbowych i wypoczynkowych.   Oferujemy Państwu zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Koszalin
Kategoria: Kwatery
Kwatery prywatne w pobliżu centrum miasta-doskonała lokalizacja. W okolicy MC Donald, Lidl, Biedronka. Trasa wylotowa na Kołobrzeg.               &n więcej bsp;Do dyspozycji gości:  pokoje z  prywatnymi łazienkami,  TV,  internet,  aneks kuchenny ,  parking  na posesji. Przy dłuższych pobytach możliwość negocjacji cen.   Zapraszam do skorzystania z oferty. zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Mielno
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Koszalin
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Koszalin
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Koszalin
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Mielno
Kategoria: Wille
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Koszalin
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Koszalin
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Sarbinowo
Kategoria: Domki
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

 
Po raz pierwszy Koszalin wymieniony został w Kronice Wielkopolskiej, jako jeden z grodów zdobytych w 1107 r. przez Bolesława Krzywoustego. Wiadomo też , że od X do XIII w. jako gród słowiański spełniał rolę usługową wobec słynnego ośrodka kultowego na pobliskiej Górze Chełmskiej. Tutaj w XIII w. zbudowano kaplicę chrześcijańską, znany w średniowieczu ośrodek pielgrzymi. Koszalin w 1266 roku otrzymał prawa miejskie .W połowie XIV w. decyzją rady miejskiej kupiono na potrzeby miasta jezioro Jamno z mierzeją .W 1653 po wymarciu książąt pomorskich zajęte przez Branderburgię. Niegdyś handlowe miasto portowe (port nad jeziorem Jamno). Po zamuleniu przesmyku łączącego jezioro Jamno z morzem (1690) nastąpiło zahamowanie handlu i upadek miasta.
Prawie całe miasto spłonęło w pożarze w 1718 r. i od tego czasu miasto rozwijało się bardzo powoli.
Po wojnie w końcu Koszalin trafił w granice Polski. W 1945 władze nowego województwa zachodniopomorskiego kilka razy przenosiły się między Koszalinem i Szczecinem. W 1950 podzielono województwo "zachodniopomorskie" na "szczecińskie" i "koszalińskie".

Koszalin jest miastem należącym do województwa zachodniopomorskiego. Pod względem wielkości jest miastem drugim na Pomorzu Zachodnim. Malownicza miejscowość położona nad rzeką Dzierżęcinką, otoczona jeziorami : Jamno i Lubiatowo Północne. Centrum miasta oddalone jest od morza o 11 km.
Co roku przyjeżdża tu tysiące turystów, ponieważ jest naprawdę co zwiedzać.
Dla miłośników historii przede wszystkim trzeba wspomnieć : mury obronne średniowieczne , o obwodzie 1600 m, umocnione były 46 czatowniami i 3 bramami, które tworzyły zamknięty pierścień. Pierwotny szkielet murów Koszalina, zbudowany po lokacji miasta, stanowił pierścień wałów ziemnych z drewnianą palisadą, otoczony fosą i stawami. Ten system umocnień przetrwał do 1291 r. Nowe obwarowania zbudowano już z cegły i kamieni. Do początku XVIII w. mury zachowały się w pierwotnym stanie. Niestety nastąpił pożar w 1718 r. były stopniowo obniżane do wysokości 3 m. W XIX w. bramy miejskie rozebrano, a do pozostałości murów dobudowano domy. Do dziś części murów zachowały się do dzisiaj, m.in. najdłuższy około 60 m pomiędzy ul. Mickiewicza i Młyńską i najwyższy, sięgający 6 m, przy ul. Marii Ludwiki.
Kolejnym zabytkiem , który warto zobaczyć to Pałac młynarza i młyn z XIX w.- jego historia dość ciekawa, ponieważ 1266 młyn wybudowano i przetrwał on aż do wielkiego pożaru z 1601 r. Wielokrotnie był modernizowany , zaś pod koniec XIX w do młyna dobudowano pałac młynarza.
Skansen kultury jamneńskiej – zabytkowa zagroda rybacka z 1869 r. , w której eksponowane są zabytki kultury jamneńskiej i pomorskiej. Kościół zamkowy z XIII/XIV w- obecnie cerkiew prawosławna . Budowla powstała powstała ok 1300 r. i sprawowała funkcję klasztoru cysterek.
Godne uwagi dla turysty może być Domek Kata , kamienica gotycka z XV w. a obecnie siedziba teatru. W Koszalinie jest jeszcze wiele zabytków , które warto zwiedzić.

Dla aktywnie spędzających znajdą się ciekawe szlaki : Szlak im. Józefa Chrząszczyńskiego( czerwony) – o długości 25 km. Prowadzi przez kompleks Góry Chełmskiej. Głownie jest to trasa przez tereny leśne . Szlak Porwanego Księcia ( niebieski) – trasa o długości 12 km, Koszalin- Sianów- Góra Chełmska. Nazwa szlaku pochodzi od historycznego zdarzenia z roku 1480 związanego z porwaniem księcia Bogusława X przez koszalinian.
Będąc w Koszalinie nie ma możliwości by się nudzić .Zarówno dorośli jak i młodzież coś dla siebie znajdą . Warto przyjechać do tego historycznego miasta , tym bardziej , że jest niedaleko do morza.Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę