Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Czaplinek
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Karpacz rozbłysnął na święta

Jak w latach ubiegłych, na skwerze przed Urzędem Miejskim stanęła 10-metrowa choinka, ozdobiona setkami różnokolorowych bombek i migocząca ponad 30 tysiącami świateł. 

czytaj więcej


Rozpoczęcie sezonu biegowego w Chochołowie

Już 14 grudnia w Chochołowie odbędzie się rozpoczęcie sezonu biegowego, na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody i ciepły poczęstunek!

czytaj więcej


Czaplinek
Agroturystyka   Kwatery Ośrodki wypoczynkowe
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 4 ofert 
Miejscowość: Czaplinek
Kategoria: Agroturystyka
W gospodarstwie mamy 4 pokoje 2-osobowe, każdy pokój posiada łazienkę i aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem naczyń i lodówką. W pokojach są telewizory. Pokoje mają osobne, nie k więcej rępujące wejścia. Do dyspozycji gości jest: Duży grill ogrodowy (murowany, kociołek, suszarnia do grzybów, wędzarnia, duża altana. W gospodarstwie znajdują się zwierzęta: konik, strusie, gołębie i dużo drobiu. Jest możliwość korzystania z domowych obiadów. zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Czaplinek
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Czaplinek
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Czaplinek
Kategoria: Agroturystyka
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

 
Czaplinek to nie wielkie miasto , o malowniczym krajobrazie będące siedzibą Urzędu Miasta i Gminy. Znajduje się między jeziorami Drawsko i Czaplino oraz należy do Powiatu Drawskiego Miasto otrzymało prawa miejskie już w 1291 r. Od 1407 r. do początku II połowy XVII w., wraz z zamkiem w Drahimiu było najdalej na północ wysuniętą warownią Polski.
W 1286 r. książę wielkopolski Przemysław II sprowadził na ten teren rycerzy Zakonu Świątyni Jerozolimskiej , którzy zbudowali Świątynny Gród” ulokowany obok istniejącej już osady rybackiej Czaplinek. Kilka lat później bo w 1355 r gród został podpalony przez księcia szczecińskiego. W 1368 r. Kazimierz Wielki odkupił Czaplinek od joannitów
Ożywiony rozwój zaczął się dopiero w XVII wieku. Miasto przekształciło się w ośrodek rzemiosła sukienniczego, powstały młyny, wiatraki, tartak oraz cegielnia do czasu 21 lipca 1655 r. ,gdy rozpoczął się najazd szwedzki.
W czasie II wojny światowej w Czaplinku i jego okolicach utworzono obóz pracy dla jeńców radzieckich, i niestety duża grupa Polaków była zatrudniona przez Niemców jako robotnicy przymusowi.
Do ważnych wydarzeń należy zaliczyć uzyskane połączenie kolejowe w 1877 r. po doprowadzeniu linii kolejowej z Runowa Pomorskiego.

Dość trudna historia tego miasta mimo wszystko pozostawiła po sobie wiele cennych zabytków.Wielbiciele historii z pewnością odnajdą przestrzeń dla siebie zwiedzając ciekawe zabytki. Kościół parafialny pw. Św. Trójcy jest najstarszą murowaną budowlą w Czaplinku. Powstanie , mieszkańcy datują na koniec XIV lub początek XV w. Wewnątrz znajduje się unikalny barokowy ołtarz baldachimowy. Nie można również zapomnieć o drewnianej dzwonnicy , która znajduje się obok kościoła, na której zawieszone są dzwony zamówione ok 1730 r. u kołobrzeskich ludwisarzy .Nie można zapomnieć również o Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. , który został wybudowany w 1829-1832 według projektu architekta Fryderyka Karola Schinkla. Wzniesiony został na planie krzyża .Wewnątrz świątyni znajdują się neogotyckie organy z 1862 roku .Będąc w Czaplinku nie można zapomnieć o Sławogrodzie. Współczesna rekonstrukcja średniowiecznej warowni przykuwa uwagę walkami rycerskimi, pokazami dawnych rzemiosł a również istnieje możliwość wykupienia noclegu w historycznych chatach.
Warto zobaczyć będąc już w okolicy Pomnik Papieża wykonanego przez rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego. Pomnik rybaka - drewniany pomnik rybaka ,stoi pośrodku rynku miejskiego, obok kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Historia tego pomnika jest dość bardzo ciekawa. Legenda mówi , że W 1422 r., gdy zamek Drahim znajdował się w rękach Krzyżaków, mieszczanie z Drawska Pomorskiego, chcąc odzyskać utracony zamek zorganizowali wyprawę. Wówczas z pomocą pospieszył im niemiecki rybak Paweł Wasznik, mieszkający na zamku. Spuścił on z okna swej komnaty sieć, po której do zamku weszło wielu rycerzy polskich zaskakując załogę zamku i zmuszając ją do poddania. Ruiny zamku Drahim w Starym Drawsku to pozostałości warownego zamku, wzniesionego w latach 1360 - 1366 przez joannitów. Przez całe lato na dziedzińcu Zamku Drahim urządzane są imprezy historyczne.
Dla osób preferujących wypoczywanie w bardziej aktywnej formie, Czaplinek ma w zanadrzu wiele atrakcji. Położenie miasteczka nad jeziorem, sprawia , że turyści mogą spędzić czas aktywniej ,dzięki rosnącej popularności sportów wodnych. Są to między innymi takie formy jak: żeglarstwo, kajakarstwo, czy windsurfing. Oczywiście można liczyć na wypożyczenie sprzętu wodnego : żaglówek , kajaków , rowerków wodnych.Dla miłośników kolarstwa znajdą się szlaki rowerowe o różnym poziomie trudności.
Obecnie malownicze tereny leśne Czaplinka zajmują ok 40% powierzchni gminy, a użytki rolne 40%.Gmina stanowi 20,7% powierzchni powiatu.
Dzięki malowniczym terenom, Czaplinek ma bardzo dobrze rozwinięta bazę turystyczną.
Co roku przybywa tu tysiące turystów, w celu wypoczynku jak i również spędzenia aktywnie czasu. Copyright 2009-2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę