Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Będzin
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Będzin
Brak obiektów w tej kategorii
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 0 ofert 

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
 
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Noclegi Będzin

Będzin, miasto w województwie śląskim, a przez granice miasta przepływa Czarna Przemsza. Na terenie Będzina wyróżnia się tak zwane obszary chronionego krajobrazu: Góra Zamkowa, Góra Świętej Doroty oraz Las Grodziecki, które zdecydowanie mają wpływ na znaczenie turystyki. Jest to najstarsze miasto w regionie, zwanym Zagłębiem Dąbrowskim . Najstarsze ślady osadnictwa odnalezione na Górze Zamkowej w Będzinie pochodzą z epoki brązu . Pierwsze wzmianki odnośnie miejscowości , pochodzą z 1301 roku, a w 1358 roku Będzin otrzymał niemieckie prawa miejskie z rąk Kazimierza Wielkiego. Miejscowość utrzymywała się z handlu a miejscowość w większości zamieszkiwana była przez ludność żydowska.

Będzin pokoje do wynajęcia

Dziś Będzin jest miastem , które w zanadrzu ma wiele ciekawych zabytków. Perełką jest z całą pewnością obronny zamek z XIV wieku. W XIX wieku , obiekt uległ przebudowie. Warownia składa się zamku górnego i rozległego przedzamcza z pozostałościami murów obwodowych. Zamek otacza fosa oraz wysoki podwójny mur obwodowy. Można odpocząć na chwilę , ponieważ pomiędzy murami jest ścieżka , przy której stoją ławeczki. Warto również wspomnieć o Pałacu Ciechanowskich z XIX wieku, który dziś służy jako dom pomocy społecznej. Na Górze Zamkowej mieści się Kościół Św. Trójcy , który znajduje się przy zamku, pochodzący z XIV wieku. Jest najstarszym kościołem w Będzinie , który posiada piękny barokowy styl. Pokrótce warto wspomnieć o kilku ciekawych zabytkach takich jak : Kirkut ( mieszczący się na Górze Zamkowej, żydowski cmentarz), Pałac Mieroszewskich ( wzniesiony w XVIII wieku , na ulicy Świerczewskiego 15 ). Atrakcją miejscowości z całą pewnością są podziemia będzińskie , czyli podziemna trasa turystyczna, urządzona w poniemieckim schronie przeciwlotniczym z okresu II wojny światowej.

Będzin noclegi

Dla miłośników natury , poleca się Las Grodziecki, który posiada ścieżkę dydaktyczną, na długości 1100 m, z oznakowanymi tabliczkami. Warto również udać się na Górę Świętej Doroty (381,3 m n.p.m.) Na terenie wzgórza powstał Obszar Chronionego Parku Krajobrazu Wzgórze Doroty, gdzie można podziwiać drzewa tj. dąb, buk, klon, brzoza brodawkowata. Można by wymieniać jeszcze wiele atrakcji, ale warto przekonać się samemu i przyjechać tu. Z całą pewnością będzie gdzie przenocować, ponieważ miasto posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową.Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę