Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Katowice
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Katowice
Hotele   Kwatery Hostele
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 5 ofert 
Miejscowość: Katowice
Kategoria: Kwatery
Pokoje i mieszkania do wynajęcia CENTRUM KATOWIC: pokoje 2, 3 osobowe oraz grupowe pokoje z łazienkami oraz pokoje z ogólnym węzłem sanitarnym aneks kuchenny w pełni więcej wyposażony Odległości:  Silesia City Center - 1,5 km  Spodek - 1,5 km  Budowa Dworca PKP i Centrum Handlowego przy Dworcu - 1 km  Stadion Śląski - 4,5 km  3 Stawy - 2 km,  AWF - 300m   Muzeum ŚLĄSKIE &nb zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Katowice
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Katowice
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Katowice
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Katowice
Kategoria: Hotele
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Katowice to największe miasto w województwie śląskim, w południowej Polsce, usytuowane na terenie Wyżyny Śląskiej, a konkretniej na obszarze Wyżyny Katowickiej . Miasto jest jednym z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i siedzibą władz wojewódzkich.
Początki Katowic sięgają wieku XVI, kiedy to wówczas było ośrodkiem kuźniczym i rolniczym.  Pierwsza wzmianka o Katowicach pojawiła się w zapisach księdza Kazimierskiego, wizytatora parafii boguckiej w 1598.  Szybki rozwój miasta, nastąpił w XIX wieku, wraz z rozwojem przemysłu oraz doprowadzenia w te tereny linii kolejowej.
Co warto zwiedzić? Z całą pewnością warto udać się do Nowego Muzeum Śląskiego, które mieści się przy ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1 w dzielnicy Bogucice. Niedaleko też Muzeum , znajduje się Katowicki Spodek, który przyciąga do siebie całe mnóstwo fanów muzyki, którzy często również przybywają tu z zagranicy . Spodek to najważniejszy symbol miasta i Górnego Śląska, kojarzony przez każdego Polaka. Dziś działa tu prężnie działający Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Za najstarszą budowlę w Katowicach uznaje się drewniany kościółek świętego Michała Archanioła, który pochodzi najprawdopodobniej z okresu XVI wieku i jest usytuowany w katowickiej dzielnicy - Brynowie. Najstarszymi dzielnicami, kamienicami , godnymi polecenia można uznać : Nikiszowiec oraz Giszowiec. Pochodzą one z przełomu XIX i XX wieku. Nikiszowiec powstawał w latach 1908-1919, kiedy brakowało już miejsca dla robotników w Giszowcu. Centrum osiedla stanowi rynek, przy którym stoi m.in. gmach dawnej gospody z charakterystyczną mozaiką przedstawiającą róże na fasadzie. W zabytkowym budynku przy ul. Rymarskiej 4 ulokował się Dział Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic.
Dla zwiedzających, warto również wspomnieć o Pałacu Goldsteinów. Mieści się on w zachodniej części śródmieścia. Do chwili obecnej zachowały się alegoryczne rzeźby kobiecych postaci, trzymających m.in.: lokomotywę, młotek, pochodnię . Na pierwszym piętrze kiedyś mieściła się sala balowa, dziś sala Urzędu Stanu Cywilnego .
Nieopodal Spodka Katowickiego , stoi Pomnik Powstańców Śląskich, który upamiętnia trzy powstania zbrojne Polaków przeciwko władzom niemieckim Górnego Śląska. Warto również wspomnieć o pomniku Marszałka Piłsudskiego , naprzeciwko Sejmu Śląskiego.
Katowice mają dosyć urozmaiconą rzeźbę terenu o najwyższym punkcie całego miasta , jakim jest
Wzgórze Wandy, na wysokości 357 m. n.p.m . W Katowicach również nie brakuje wielu ciekawych szlaków turystycznych , w sam raz dla miłośników tej dyscypliny. Katowice , to miasto , w którym każdy się odnajdzie, a dobrze rozwinięta baza noclegowa , sprzyja turystyce. Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę