Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Cieszyn
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Cieszyn
Kwatery   Domki Apartamenty
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 2 ofert 
Miejscowość: Ustroń
Kategoria: Apartamenty
Zapraszamy do restauracji i apartamentów BaHus znajdujących się w centrum Ustronia w odległości zaledwie 50 m od rynku. To świetna baza na wypady do Beskidu Śląskiego. Oferujemy 2 więcej duże apartamenty 4-osobowe i apartament 6-osobowy, z których rozciągają się malownicze widoki.   Każdy apartament posiada mini aneks kuchenny z lodówką, czajnikiem i kuchenką mikrofalową oraz dużą łazienkę z suszarkami i ręcznikami, sypialnię i salon. Nas zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Hażlach
Kategoria: Kwatery
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście

Informacje o mieście

Noclegi Cieszyn

Cieszyn to malownicze miasto położone na granicy Polski i Czech . Leży w województwie śląskim, położone na prawym brzegu Olzy, u podnóża Beskidu Śląskiego. Z całą pewnością, miasto może poszczycić się długą historią. Jedno z najstarszych miast na Śląsku . Cieszyn powstał w X w. jako gród broniący południowej granicy państwa polskiego. W XI wieku zbudowano tutaj kaplicę w stylu romańskim, która stoi po dzień dzisiejszy. Jest to jeden z najważniejszych zabytków w Polsce . Pierwsza wzmianka odnośnie Cieszyna pochodzi z 1155 roku jako Tescin, w bulli protekcyjnej papieża Hadriana IV dla biskupa wrocławskiego Waltera , w której wymieniono Cieszyn jako jeden z grodów kasztelańskich. Od ok. 1290 r. Cieszyn był stolicą samodzielnego księstwa cieszyńskiego, potem powstałego na bazie księstwa regionu – Śląska Cieszyńskiego.

Agroturystyka Cieszyn

Dziś Cieszyn to miejscowość , która przyciąga wielu turystów, ze względu na położenie przy granicy. Będąc w Cieszynie koniecznie trzeba udać się na Górę Zamkową , najstarsze miejsce w mieście. Właśnie tu stoi wspomniana wcześniej romańska Rotunda. Z Wieży Piastowskiej można podziwiać panoramę miasta i okolic. Na Górze znajduje się również Wieża Ostatecznej Obrony z XIII wieku , ruiny zamku oraz Pałac Myśliwski Habsburgów , obecnie Zamek Cieszyn, pochodzący z XIX wieku.

Cieszyn pensjonat

Będąc w centrum , wzrok przyciąga Rynek , który zachował średniowieczny układ miasta, z zabytkowymi kamienicami .Na Rynku , nie sposób nie zauważyć Ratusza , który pochodzi obecnie z XIX wieku, a na jego miejscu stał wcześniej pierwszy wzniesiony w XV wieku. Z obiektów sakralnych z całą pewnością na uwagę zasługuje Kościół Św. Krzyża, który wzniesiony został na początku XVIII wieku. Piękny barokowy styl , zachwyca niejednego turystę. Kolejnym obiektem jest Sanktuarium Matki Bożej Cieszyńskiej ( kościół św. Marii Magdaleny. Obiekt pierwotnie powstał w XIII wieku, później przebudowywany wielokrotnie.

Cieszyn noclegi

Pokrótce warto wspomnieć o świątyni gotycko-renesansowej – Kościół Św. Trójcy , który się mieści przy ulicy Michejdy. Miłośnikom pieszych wycieczek , na pewno nie zabraknie atrakcji. Często polecana jest Barania Góra na wysokości( 1220 m n.p.m) , gdzie z wieży widokowej można podziwiać panoramę Śląska Cieszyńskiego. Warto również wspomnieć o Dolinie Białej Wisełki , z której można wędrować do malowniczych wodospadów w Beskidach tzw. Kaskad Rodła. Kilka ciekawych szczytów : Wielki Stożek (979 m n.p.m.) i Równica (885 m n.p.m.). Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie . Cieszyn noclegi zapewni każdemu. Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę