Mój schowek (0)
Twoja pozycja w serwisie:  Start -> Drohiczyn
Wybierz województwo
Miasto
Rodzaj obiektu
Rejon


tylko ze zdjęciami

tylko z opiniami

Oferty Specjalne
Newsletter
W celu otrzymywania wiadomości o
nowościach na serwisie podaj swój adres email.Newsy
Projekt Muzea Otwarte-rozszerzenie możliwości programowych kultury pogranicza polsko-słowackiego

 Projekt: "Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko – słowackiego".
Głównym celem projektu jest wspólna ochrona, wzmocnienie i rozwój materialnego i niematerialnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz skuteczne i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności polsko-słowackiego pogranicza.

czytaj więcej


#zostańwdomu - zwiedzaj online

 Aby umilić nam czas spędzany w domu, wiele muzeów oferuje atrakcje bez wychodzenia. Prezentujemy placówki, które zachęcają do zwiedzania online za darmo.

czytaj więcej


Drohiczyn
Agroturystyka   Kwatery
Wyniki wyszukiwania
Znaleziono: 2 ofert 
Miejscowość: Milejczyce
Kategoria: Kwatery
Planujesz wypocząć na łonie natury? A może masz służbowy wyjazd na Podlasie? Skorzystaj z naszej oferty! Zapraszamy na wypoczynek na Podlasiu: spokojny, cichy lub aktywny (Nordic walkin więcej g, wędrówki piesze, trasy rowerowe). Pokoje Gościnne Na Podlaskim Szlaku to obiekt z komfortowo urządzonymi pokojami.   Parter domu zajmują gospodarze, natomiast góra domu jest całkowicie udostępniona turystom. Goście do swej dyspozycji mają - 3 pokoje: jeden& zwiń
0
pokaz
opinie
Miejscowość: Drohiczyn
Kategoria: Agroturystyka
0
pokaz
opinie

Noclegi w regionach
Obiekty w mieście
Atrakcje w mieście
 

Informacje o mieście

Drohiczyn to niewielkie miasto leżące w województwie podlaskim, położone w jego południowej części . Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie drohickim w ziemi drohickiej województwa podlaskiego w 1795 roku.To co dodaje uroku miejscowości to położenie na wysokim brzegu Bugu. Walory przyrodnicze i architektoniczne Drohiczyna sprawiają, że nie sposób ominąć go podczas zwiedzania tej części Podlasia. Co roku przybywa tu tysiące turystów.
Drohiczyn posiada ciekawą historię. Najstarsze osadnictwo znane obszaru Drohiczyna koncentrowało się na granicy pól miasta i wsi Zajęczniki, na terenach noszących nazwy Kozarówka i Sowa-Kozarówka. W okresie VII-IX osada zamieszkiwana przez ludność kultury łużyckiej z okresu brązu. Okolicę Drohiczyna, jak całe Podlasie, zajęło później plemię Jadźwingów, którym przypisuje się powszechnie założenie nowego Drohiczyna. Pierwszą wyraźną wzmiankę o Drohiczynie znajdujemy w pierwszej połowie XII wieku. Wielki Książe Kijowski Wsewłod Olgowicz dzieląc w 1142 roku włości między swych braci i krewnych. Przekazał Drohiczyn, Brześć, Czartorysk i Kleczesk młodszemu bratu Igorowi, Prawa miejskie otrzymał Drohiczyn w 1498 z rąk Aleksandra Jagiellończyka .Upadek miasta rozpoczął się w XIX wieku, kiedy to powstające nowe szlaki kupieckie przyczyniły się do przekształcenia miasta w prowincjonalne miasteczko.

Drohiczyn zaliczany jest do jednych z najstarszych miast na Podlasiu.
Dla miłośników historii na pewno znajdzie się kilka ciekawych zabytków. Jednym z nich na pewno będzie Katedra Trójcy Przenajświętszej na ulicy Kościelnej. Katedra pochodząca z przełomu XVII i XVIII , prowadzona przez jezuitów. Katedra barokowa , odnowiona po wojnach .
Cennym zabytkiem katedry jest obraz Trójcy Świętej z XVII wieku. Warto wspomnieć o cerkwi prawosławnej św Mikołaja – pochodząca z XVIII wieku, która znajduje się przy rynku – Placu Tadeusza Kościuszki. We wnętrzu zachował się dzwon barokowy z XVII .Warto również wymienic Kościół benedyktynek pw. Wszystkich Świętych z lat 1734–1738 w stylu późnobarokowym .
Często odwiedzanym miejscem jest Muzeum Diecezjalne w Drohiczynie, mieszczące się przy ul. Kraszewskiego 4 . W zbiorach znajdują się dokumenty królów Władysława IV, Jana Kazimierza, Augusta II Mocnego, kielichy, relikwiarze, monstrancje Jabłonowskich .
By podziwiać panoramę Drohiczyna , koniecznie trzeba udać się na Górę Zamkową . Jest to wczesnośredniowieczne grodzisko, niewysokie wzniesienie terenu , z którego można podziwiać wspaniałe widoki m.in. dolinę Bugu i zakole rzeki, która skręca tuż pod wzgórzem o 180 stopni.
Latem można wybrać się na rejs statkiem po rzece lub spływ kajakowy, skąd z kolei można podziwiać Górę Zamkową stopniowo podmywaną i zabieraną przez Bug.
Malownicze tereny co roku przyciągają tłumy turystów, dlatego warto tu przyjechać. Copyright 2009-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę